Seniorka šla v odpoledních hodinách na nákup. „Na ulici ji oslovila neznámá žena, že se ji snaží již delší dobu kontaktovat, že ji na ni odkázala kamarádka. Neznámá tvrdila, že jí vyplatí finanční hotovost za nepoužité léky,“ vysvětlila Johnová s tím, že seniorka podlehla naléhání a neznámou i s její spolupachatelkou pustila do bytu. A zde začal již známý scénář rozměnění peněz. Podvodnice tvrdila, že má pouze pětitisícovou bankovku a potřebuje rozměnit. „V nestřeženém okamžiku jedna z žen využila nepozornosti poškozené při debatě s druhou, vnikla do obývacího pokoje, ze skříně z dámské kabelky jí odcizila finanční hotovost ve výši 170 tisíc korun a z bytu obě zmizely,“ uvedla mluvčí.

Vzhledem ke svému věku k popisu důchodkyně uvedla pouze, že obě byly ve věku kolem třiceti let, jedna hubené a druhá podsadité postavy. Na sobě měly tmavé oblečení, mluvily plynule česky bez přízvuku. Nikdy před tím je neviděla.

Podle Markéty Johnové se starší lidé často stávají snadným terčem zájmu podvodníků, zlodějů, kapsářů a násilníků. „Hlavním důvodem je jejich osamělost, důvěřivost, dobrosrdečnost, nižší fyzická zdatnost, horšící se zdravotní stav,“ dodává mluvčí s tím, že nikdo by neměl pouštět do bytu cizí osoby.

ilustr
Deset jednotek hasičů bojovalo s požárem elektroodpadu
Marihuana - Ilustrační fotografie.
Názor na legalizaci marihuany dělí veřejnost i odborníky