Mohutný požár vypukl ve čtvrtek kráce po poledni v areálu neratovické železniční stanice. Vzplál tam objekt skladiště v sousedství hlavní staniční budovy.
Oheň jako první spatřil městský kronikář Aleš Novák, který seděl v autě u protějšího zubního střediska. „Část střechy skladu najednou doslova vybuchla a vyrazily z ní velké plameny,“ řekl Novák, který hned zalarmoval hasiče.

Na místo dorazily jednotky z Neratovic, Mělníka, Spolany a Hasičského záchranného sboru Českých drah. Zasahující záchranáře ohrožoval hustý dým, který zřejmě pocházel z hořících gumových předmětů a olejů ve skladu. Plameny dosahovaly výšky kolem šesti metrů a povzbuzoval je prudký vítr. Kouř zahalil celé okolí železniční stanice a podle náhodných svědků byl vidět už od Štěpánského mostu.

„Škodu zatím nedokážeme odhadnout, protože musíme napřed zjistit, co všechno bylo ve skladu umístěno,“ řekl
k udá〜losti velitel zásahu Jan Végh.

„Budova je stará, velkou hodnotu nemá. Oheň byl prudký i proto, že objekt je kromě plechové střešní krytiny celodřevěný,“ doplnil velitel neratovických hasičů Zbyněk Štajnc, podle kterého se zbytky skladiště musejí zbourat. Rozebírat je pomocí sekyr a motorové pily začali sami hasiči, aby se dostali ke skrytým ohniskům požáru.

Hned poté je čekalo další překvapení. „V zadním traktu budovy jsme objevili ukrývajícího se bezdomovce, teď ho vyslýchají policisté,“ řekl velitel Végh. Jestli muž požár zavinil, není zatím jasné. Podle přihlížejících měl velké štěstí, že se na něj nezřítily hořící kusy trámů. Kvůli rozsahu požářiště a desítce zásahových vozidel museli ulici vedoucí podél stanice městští strážníci na několik hodin uzavřít.

Pavel Schebesta