Nemilého překvapení se dočkala v úterý ráno učitelka mateřské školy, která si s dětmi šla hrát na zahradu za sídlem školy a školky v Malém Újezdě.

Zeď kolem školní zahrady se totiž přes noc z pondělí na úterý stala plochou pro čmáranice zatím neznámého sprejera. Podle hospodářky základní školy Aleny Špitálské vandal neřádil jen na školní zdi.
„Posprejovaná je i nová fasáda přístavby školy a zděný zahradní domek pro děti,“ řekla hospodářka.

Místostarostka Malého Újezda Jitka Slezáková uvedla, že sprejeři ve vesnici neškodili poprvé. „Čas od času posprejují například čekárny na zastávkách nebo a obecní značení,“ konstatovala Slezáková a dodala, že sprejery se dosud nikdy nepodařilo přistihnout při činu.

Obci teď nezbývá nic jiného, než černé čmáranice nechat ze zdí na své náklady odstranit. „Myslím, že by nebylo od věci, vymezit v každé obci nějaké místo, kde by sprejeři mohli utišit své choutky a neničit přitom ničí majetek,“ dodala Slezáková s tím, že poslední případ vyšetřují mělničtí policisté.
Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého způsobil vandal obci škodu ve výši zhruba šest tisíc korun. „Je podezřelý z trestného činu poškozování cizí věci, za který je možné uložit trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedl Tichý.

Policisté žádají případné svědky, aby své informace oznámili na nejbližší služebně nebo na linku 158.
Případ v Malém Újezdě je na Mělnicku od začátku letních prázdnin už druhý. Ve Vraňanech předvedl sprejer své svérázné umění na několika fasádách, zdech a dokonce autech. Hned v následujícím dni byl ale odhalen. Šlo o devatenáctiletého mladíka z blízké vesnice.