Stačilo, aby neutřela prach, a už létaly rány a kopance. Devětadvacetiletá ženy snášela trýznění svého dvaapadesátiletého muže nejméně sedm let. Někdy přitom výprasky sledoval i jejich malý syn.

O třiadvacet let starší muž ji mlátil z různých malicherných důvodů. Nějaký se pokaždé našel. Podle policejního mluvčího Václava Tichého ji bil pěstí, fackoval i kopal.

U toho na ni řval: „Zabiju tě!" To naštěstí nenaplnil, žena ale mívala tělo plné podlitin a odřenin.

K četným napadením docházelo po léta v jejich společné domácnosti na Mělnicku. Letošní horké léto zřejmě posílilo mužovy násilné nálady. Ženu dokonce přes její odmítání zatáhl do domu, kde jí vyhrožoval s kuchyňským nožem v ruce, že ji zabije.

A přesně před týdnem se to opakovalo. Z domu se stal ring. „Muž zavlekl ženu do domu, kde ji bil pěstí do obličeje, pak ji povalil na zem a kopal ji do celého těla," řekl policejní mluvčí. Žena přitom silně krvácela. Měla zlomený nos, otřes mozku a pohmožděný obličej.

„Po útoku tyran z domu utekl. Žena si tak mohla přivolat lékařskou pomoc," doplnil Tichý.

V úterý drsný chlap skončil v policejní cele a od následujícího dne čelí stíhání za spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, za který může strávit ve vězení dva roky až osm let. Až do soudu zůstává na svobodě.

Tropická vedra sice stupňují ataky zbabělých mužů, pak ale přispějí i k osvobození třískaných žen.

Před osmi dny tak skončila i noční můra jednatřicetileté ženy, k níž se její šestadvacetiletý muž choval jako zvíře. Nejméně rok a půl jí sprostě nadával a mlátil ji. Dokonce do ní kopal, pohmoždil jí žebra a zlomil ruku.

Policisté ho na deset dní vykázali ze společného obydlí. Přitom ho podezírají z týrání, které bude dále řešit soud.