"Sdělil mi to jeden z rodičů. Kontaktoval jsem policii, která o případu ví a zabývá se jím," uvedl Jiří Melichar z obce Nová Ves ležící na hranici Mělnicka a Prahy-východ s tím, že řidič se prý dětí ptá na autobusové zastávce chvilku před tím, než má jet autobus. 

Podle mluvčího středočeských policistů Pavla Truxy, byly obdobné případy popisovány i v dalších obcích. "Z minulého týdne máme ohlášeny tři případy, kdy muž ve stříbrném vozidle zastavuje děti a ptá se na technický stav vozidla," upřesnil Truxa. Podotkl, že ani v jednom z případů nedošlo k násilí.

"Nechceme vzbuzovat paniku, ale obezřetnost je na místě. Celou situaci prověřujeme včetně kamerových záznamů," dodal Truxa. Policie proto apeluje na rodiče, aby vysvětlili dětem, že si nesmí sedat k cizím lidem do auta.

Také se stává, že si situaci děti vymyslí. Jeden z takových případů řešili nedávno policisté na Kladensku. Dvě dívky si vymyslely podobný příběh s řidičem, který je měl údajně oslovit a lákat do auta. Nakonec se ukázalo, že se nic takového nestalo. Do akce bylo povoláno na třicet policejních hlídek.