Chlapci ve věku šestnáct a sedmnáct let tehdy prožili dobrodružný den, který bude mít dohru u soudu.

Podle policejního mluvčího Václava Tichého byla jejich cílem nejdříve trafika v Mělnické ulici, kde po poledni rozbili kamenem okno. Do stánku se jim ale dostat nepovedlo a zůstali bez lupu. Přesto tam po nich zůstaly škody, které přesáhly čtyři a půl tisíce korun.

Po devatenácté hodině zamířili k nedaleké prodejně potravin, kde prohodili sklem vstupních dveří cihlu. Dírou pak mladší z nich prolezl dovnitř a odnesl dvanáct krabiček cigaret různých značek za skoro devět set korun. Škoda na poškozených dveřích dosáhla dalších asi tří tisíc korun.

Od prodejny oba kamarádi odjeli na motorce. Domů ale nezamířili.„Po dvaadvacáté hodině se opět vrátili k trafice, od které předtím odešli s nepořízenou," řekl policista. Ani druhý pokus však lapkům nevyšel, trafika odolala i jejich nočnímu nájezdu.

Oba mládence teď policisté podezírají ze spáchání dvou trestných činů, krádeže a poškození cizí věci ve spolupachatelství.

Pokud by byli dospělí, mohl by je soud poslat podle zákona až na dva roky do vězení. Vzhledem k jejich věku může jít nejvýš o poloviční dobu.