Památník na kralupském vrchu Hostibejku pomaloval v létě sprejer. Nešlo o školáka, který by se nudil o prázdninách, ale o třicátníka!

Podle mělnické policejní mluvčí Jany Žáčkové svědkové oznámili kralupským strážníkům, že na památníku na Hostibejku právě řádí banda sprejerů.
Když tam strážníci spolu s policisty během chvíle dorazili, našli tam jen sólistu. Dospělého chlapa s batohem plným sprejů.

Třicetiletý muž z Mělnicka bez váhání přiznal, že jeho spreje nezahálely. „Hnědým sprejem nastříkal na památník asi čtyři metry dlouhý obrazec,“ potvrdila policejní mluvčí.

Svérázný malíř doprovodil policisty na jejich služebnu, kde se dozvěděl, že ho podezírají ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Za to ho soud může posta až na dvanáct měsíců do vězení.

Městu, kterému památník patří, způsobil sprejer škody za čtrnáct tisíc korun.

O dva týdny později došlo v Kralupech nad Vltavou k dalšímu případu podle stejného scénáře.

V prostorách areálu místního průmyslového podniku zatím neznámý sprejer svými obrázky pomaloval čtyři cisterny patřící společnosti, která tam dopravuje vlakové soupravy po vlečce.

„Pachatel, kterému rovněž hrozí dvanáct měsíců odnětí svobody, firmě způsobil škody za deset tisíc korun,“ doplnila Jana Žáčková.