Konkrétně se jedná o pozemek podél železniční tratě (větve směřující na Kralupy nad Vltavou) naproti domu číslo 762 v Nové ulici, upřesnila policejní mluvčí Markéta Johnová. Prozatím neznámý pachatel tam po svém a jako ve svém „hospodařil“ někdy během uplynulých týdnů; ba možná i měsíců. Kdy přesně skácel 15 stromů, které zpracoval a jejich dřevo odvezl, zatím není blíže zjištěno; ví se jen, že k tomu muselo dojít někdy v době mezi počátkem listopadu a začátkem února. A zřejmě se nejednalo o akci, která by byla hned hotová. Podle přepočtu zmizelo 17 metrů krychlových dřevní hmoty. Z těchto kubíků se odvozuje i způsobená škoda: vyčíslena byla na 18 tisíc korun.

„Policisté případ šetří jako zločin krádeže. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na osm let, neboť k ní došlo v době nouzového stavu,“ konstatovala Johnová.

Prozatím však není koho stíhat. Neratovičtí policisté nicméně věří, že nějaké postřehy (a to možná už z předvánočního období) by si všímaví lidé vybavit mohli – a svými postřehy přispějí k odhalení toho, kdo má krádež na svědomí. „Pokud k ní máte jakékoliv informace, sdělte je, prosím, policistům osobně na jejich služebně nebo telefonicky na čísle 974 876 740; volat můžete také na linku 158,“ vybízí mluvčí Johnová. Zaznamenat podezřelý ruch mohli jak místní, tak výletníci na procházkách. Třeba obyvatelé blízkých Neratovic.