"Detektivové zjišťují, co se na místě stalo, a nařídili provedení soudních pitev u zemřelých," uvedla policie na twitteru. Informace o nálezu těl se k policistům podle Hrdiny dostala od zdravotnické záchranné služby. Věk mrtvých ani to, zda jde o muže, nebo ženy, mluvčí nechtěl upřesnit.

Na místo nálezu přijely desítky policistů. "Místo je uzavřené, opáskované," řekl Hrdina. Poukázal na to, že policie v souvislosti s mrtvými po nikom nepátrá.

Poté policie upřesnila, že jednou z vyšetřovacích verzí je, že by se mohlo jednat o dvojnásobnou vraždu a následnou sebevraždu.

Ve večerních hodinách informoval na sociální síti Jiří Vintiška, starosta Čakovic, Miškovic a Třeboradic, že se jednalo o rodinnou tragédii. 

V místě, kde byla těla nalezena, přespávají podle místních bezdomovci. "Čas od času se mezi nimi násilné konflikty odehrají," řekl Deníku muž, který dění v Čakovicích zná. Zda smrt tří lidí souvisí právě s děním v komunitě lidí bez domova, ale policie nezveřejnila.

Desítky policistů se v této městské části objevily v okamžiku, kdy se místní náměstí chystalo na zahájení adventu a rozsvícení vánočního stromu, na které se vypravily stovky místních. "Okamžitě se nemluvilo o ničem jiném," uvedl jeden z nich.