„Policistům se také nezdál aromatický zápach ve vozidle,“ poznamenal mluvčí, co vedlo kolegy k detailnější prohlídce auta. V jeho zavazadlovém prostoru našli čtyři čerstvě uříznuté rostliny konopí; včetně včetně stonků a listů.

„Muž policistům řekl, že rostlinu sklidil u nedalekého pole, kde volně rostla – a obstaral si ji pro vlastní potřebu. Po odborném zkoumání bylo zjištěno, že se skutečně jednalo o rostliny konopí o celkové hmotnosti 1637 gramů,“ konstatoval Truxa, podle jehož slov mají policisté vyčísleno, kolik účinné látky THC by se z nich dalo získat.

Druhý skutek, který mluvčí označil jako krádež značkového zboží, se neodehrál někde v obchodě, jak by snad leckdo odhadoval. Podezřelý se měl krádeže dopustit společně s 18letým kumpánem, když přes sociální síť navázali kontakt s ženou nabízející k prodeji oblečení svého přítele.

„Osobně se sešli, oblečení si vyzkoušeli – a pak využili nepozornosti ženy; oblečení si naložili do kufru vozidla a z místa odjeli,“ přiblížil Truxa okolnosti „nákupu“ bez placení. „Jednalo se hlavně o značkové oblečení: čtvery sportovní boty, pantofle, trička, mikiny a spodní prádlo; vše v hodnotě 18 tisíc korun,“ upřesnil.