Po krátkém rozhovoru byla chudší o pět tisíc korun.

Případ důmyslného zloděje – podvodníka prošetřovali v polovině týdne mělničtí strážníci. Samotný případ se stal už minulý týden, až po delší době však žena přišla na to, že podvodníkovi naletěla.

Muž za děvětasedmdesátiletou seniorkou přišel s „nabídkou“ výměny starého sporáku za nový, oproti předem složené záloze pěti tisíc korun. Po krátkém rozhovoru, kdy muž přesvědčivě hovořil o výhodné nabídce, žena částku zaplatila. „Muž jí dal na sebe telefonní kontakt a sdělil, že za několik dní bude proveden jednotný svoz,“ uvedl Svatopluk Zachoval, ředitel Městské policie Mělník.

Ani po týdnu se však muž neozval a s novým sporákem se u důchodkyně nezastavil. Dcera podvedené ženy proto zavolala na telefonní číslo, které muž vydával ze své. „Tam ale nikdo o žádných kamnech nic nevěděl a do dnešního dne jí nikdo nevrátil složenou zálohu,“ podotkl Zachoval.

Případy zlodějů a podvodníků, kteří se zaměřují na důvěřivé seniory, nejsou nijak výjimečné. Na Mělnicku například nedávno řádila zlodějka, která se do bytů dostala jako ochránkyně zvířat, která kontroluje péči o domácí mazlíčky. Ve chvilkách nepozornosti pak kradla, co jí přišlo pod ruku. Tehdy jí naletěli nejen senioři bydlící sami, ale i rodiny s dětmi. Případem z Mělníka se nyní bude zabývat i Policie České republiky.