Do hlavně pistole se v pátekpodívala pracovnice velvarské pobočky České spořitelny. Pachatel v zeleném pracovním kabátě na ni krátce po poledni namířil pistoli a požadoval finanční hotovost.

Žena ani na okamžik neváhala a podala mu peníze, které měla při ruce. Jak přišel, tak i zmizel. Podle dostupných informací utíkal a před bankou neměl ani zaparkované vozidlo.

Jestli si lupič odskočil z práce, je–li místní nebo zdaleka, je stále předmětem vyšetřování. Jak uvedly přepadená žena a policie, jeho popis je následující: „Pachatelem je muž asi ve věku padesáti let, vysoký zhruba 160 centimetrů.

Na sobě měl takzvaný vaťák zelené barvy, černou čepici, kuklu vytaženou přes nos a v ruce krátkou střelnou zbraň. Pracovnice banky mu vydala finanční hotovost.

Nikdo nebyl zraněn a nedošlo ani k žádnému výstřelu,“ řekla v pátek odpoledne kladenská policejní mluvčí Jana Dětská.

Díky tomu, že banka má kamerový záznam, kriminalisté ho nyní podrobně zkoumají.

Přestože nejsou žádné oběti na životech, stalo se to, co Velvarští měsíce předpovídali. Ve stejné budově totiž do konce minulého roku sídlila policie. Ta ale nyní ve městě chybí, protože byla z úsporných důvodů přestěhována do Zlonic.

Starostka Velvar Jitka Linhartová proto činí kroky k nápravě. „Intenzivně jednám o zprovoznění služebny policie ve Velvarech v menším rozsahu, než tomu bylo dosud. Prioritou je pro nás bezpečí obyvatel,“ řekla starostka Lihnartová.