Podle policejní mluvčí Jany Šteinerové byla akce zaměřena na odhalování pobytu cizinců, na nelegální zaměstnávání a na odhalování padělaných dokladů. „V průběhu celého opatření bylo kontrolováno celkem třináct státních příslušníků z Ukrajiny, kteří se při kontrole prokázali padělanými doklady Rumunska,“ vysvětlila Šteinerová.

Policisté okamžitě se všemi třinácti podezřelými cizinci zahájili trestní řízení. Ukrajinci jsou teď podezřelí z padělání a pozměňování veřejné listiny. „Souběžně bylo zahájeno řízení ve věci správního vyhoštění. Všichni tito cizinci budou nyní umístěni do Záchytného zařízení pro cizince za účelem realizace vyhoštění,“ dodala policejní mluvčí.

Zařízení pro zajištění cizinců jsou v Bělé pod Bezdězem, Zastávce u Brna, ve Vyšních Lhotách v Balkové na Plzeňsku a slouží primárně k zajištění cizinců, kterým bylo vydáno rozhodnutí o správním vyhoštění a o zajištění. Klientelu tvoří ti, kteří v Čechách pobývají nelegálně. V současné době je v těchto zařízeních zadrženo téměř šest stovek lidí.