Přestože po pachateli brutální vraždy jednaosmdesátiletého muže a jeho pětasedmdesátileté manželky pátral na začátku roku 2004 početný tým kriminalistů, případ musel být po pár měsících administrativně odložen. Stopy ani další důkazy tehdy k žádným zásadním závěrům nevedly, nepomohl ani televizní pořad Na stopě.

Vidimská vražda tak zůstává smutným pomníkem. Přesto kriminalisté stále počítají s tím, že by se k případu mohli vrátit. Musely by ale objevit nové skutečnosti nebo svědkové.

Senioři bydleli v poslední chalupě v Dolní Vidimi sami. Sousedé je tehdy naposledy viděli v pátek, jak společně míří do vesnice na nákup. O tři dny poději se na ně obrátila dcera seniorů, že se rodičům nemůže dovolat. Ve schránce zůstaly sobotní noviny a na zasněženém pozemku nebyly žádné stopy. Sousedé se obrátili na starostu vesnice a za chvíli už byli na místě kriminalisté.

V tu dobu už byli oba senioři mrtví, někdo je ubodal nožem. Stejně dopadl i jejich pes. Motivem zločinu byla zřejmě loupež.
Po pachateli tehdy marně pátraly týmy kriminalistů, služební psi i vrtulník.

Dolní Vidim proto byla dlouho plná strachu. Z části vesnice, kde se stala tragédie, se záhy odstěhovali i poslední stálí obyvatelé. Než by tam zůstali úplně sami, odešli raději do domova seniorů.

Jinak kouzelný kout mezi kokořínskými lesy tehdy vražda silně poznamenala. Dnes už si místní lidé vzpomenou málokdy, přesto by byli rádi, kdyby vrah za svůj čin pykal.