„Dnes ráno byla ve společnosti Spolana anonymně nahlášena bomba. Ihned jsme začali jednat, spolupracovali hsme s policií a informovali jsme zastupitele okolních obcí," potvrdil Deníku mluvčí společnosti Tomáš Rada.

Výroba podle Rady přerušena nebyla, všichni pracovníci, kteří nebyli nezbytní k řízení provozů, však byli evakuováni před výrobní areál.

Podle mluvčího středočeské policie Pavla Truxy přišlo anonymní udání, že se v areálu Spolany nachází výbušnina, časně ráno. „V době, kdy zaměstnanci začal přicházet do práce, takže nebyli vpuštěni dovnitř. Další pracovníci museli být z areálu evakuováni," dodal Truxa.

Proběhla kontrola Spolany. Jak zhruba půl hodiny před polednem potvrdil Truxa, výbušnina nalezena nebyla. 

Stejnou situaci řešili policisté loni v létě, kdy tam na začátku července neznámý oznamovatel nahlásil bombu. Také tehdy šlo o planý poplach.

Zaměstnanci už jsou zvyklí a nebojí se. „Vyhnali nás ven. Podle mě je to zase jen sranda někoho, kdo nemá co na práci,“ řekl Deníku jeden z pracovníků Spolany, který planou výhrůžku bombou zažil už před lety.

Areál výrobního podniku se rozkládá na 260 hektarech, pracuje tam zhruba sedm set lidí.

Spolana je jediným výrobcem PVC a kaprolaktamu v Česku. Vyrábí například i hydroxid sodný, kyselinu chlorovodíkovou, oleum a kyselinu sírovou nebo průmyslové hnojivo.