Mělník / Dnes po šesté hodině ráno zadržela mělnická policejní hlídka exvyvoleného Emila Zajace. Osudnou se mu stala cesta mezi Liběchovem a Mělníkem. Na "novém" mostě ho zastavili policisté, kteří mu v dechu naměřili více než 1,7 promile alkoholu. Potvrdil to i velitel Obvodního oddělení Policie Mělník Tomáš Lerch. "U pana Zajace jsme naměřili 1,73 promile alkoholu. Byl mu zadržen řidičský průkaz," uvedl Lerch.

Emil Zajac prožil dnešní dopoledne na policejním oddělení v Mělníku. Z výslechů ho policisté propustili v půl jedné. Když vyšel Zajac ven z budovy a už na něho čekali novináři, usmíval se. Tvrdil, že si nepamatuje, kam jel. "Svého činu lituji a je dobře, že mne policisté chytili. Kam jsem jel? To nevím. Vypil jsem tak pět šest piv," uvedl Zajac.

Svůj vůz Škoda Octavia nechal Zajac odstavený za "novým" mostem. Bílý vůz byl odstavený u krajnice a blikala u něho výstražná světla. Do Prahy odvezli Zajace známí.


Je tak podezřelý z trestného činu obecného ohrožení pod vlivem návykové látky. Návrh na trest bude Emil znát do čtrnácti dnů. Policisté řeší věc ve zkráceném řízení. Emil Zajac může za svůj čin očekávat nejen zákaz řízení vozidla, ale i trest odnětí svobody až na jeden rok.