Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové oba muže policisté obvinili z porušování domovní svobody, poškození cizí věci a výtržnictví. Pokud jim bude provinění prokázáno, stráví podle všeho nějaký čas za mřížemi.

Dva agresoři za sebou během jediného večera nechali v centru města pořádnou spoušť. Nejdříve večer násilně vtrhli do jednoho domu v Mělníku a hlasitě křičeli a nadávali.

Prý hledali známého, kterého ale v jeho bydlišti nezastihli. „V bytě byla pouze jedna žena, která zde byla navíc na návštěvě,“ vysvětlila policejní mluvčí. Když vandalové svého známého nezastihli, otočili se a vrátili zpátky do města.

A potom začala jejich pustošivá cesta Mělníkem. Poškodili světla jednoho ze zaparkovaných osobních automobilů, potom si vzali do parády rozvodnu příjmu kabelové televize a neváhali ani zohýbat několik reklamních poutačů, které se jim připletly do cesty.

Jejich řádění skončilo až na námětí Karla IV., kde kopali do parkovacích automatů a poničili ohrazení parkoviště.

„Zde je také zadrželi mělničtí policisté. Oba vandalové byli navíc značně opilí,“ dodává Markéta Johnová a tím, že celková škoda způsobená jejich opileckou procházkou se vyšplhala na více než dvacet tisíc korun.