Druhý z vazebně stíhaných mužů, kteří v pátek vyslechli zatím nepravomocný verdikt, o šest mladší Ivan H., dostal čtyři roky za loupež. Tento obžalovaný, jenž svou účast přiznává a za střelce označil Davida Š., trest přijal; práva na odvolání se vzdal ještě v jednací síni hned po vynesení rozsudku. I v jeho případě je odvolání možné, a to ze strany státního zástupce Martina Susky. Ten si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. V pondělní závěrečné řeči navrhoval přísnější tresty oběma obžalovaným.

Třebaže Ivan Š. odmítá nejen vraždu, ale i účast na loupeži, soud se přiklonil k mínění žalobce, jenž o jeho podílu nepochybuje. Podle předsedy senátu Pacovského existují vedle svědectví spoluobžalovaného Ivana H. i další důkazy, poznatky a indicie. Včetně postřehů vlastního otce, který ho poznal na videonahrávce z místa činu zveřejněné policií (stejně jako třeba informací o obstarávání zbraně, již držel nelegálně).

Fotogalerie: Přepadení čerpací stanice nepřežila žena z obsluhy

Fotogalerie: Loupežné přepadení benzinky v Nelahozevsi

| Video: Youtube

K loupežnému přepadení, jež přineslo vraždu, došlo na benzince u silnice II. třídy v blízkosti Nelahozevsi v noci na 3. prosince loňského roku. Kamerový záznam zachytil, že když dva maskovaní muži vtrhli do prodejny čerpací stanice, jeden z nich, vyzbrojený pistolí, se hned vydal k tamější zaměstnankyni. Nedbal na to, že se nestavěla na odpor a naopak se snažila uniknout. Vrah vypálil na dveře, za nimiž jen okamžik předtím čerpadlářka zmizela. Způsobil jí zranění, jemuž na místě podlehla. Soud konstatoval, že chladnokrevně vypálil, ačkoli ho žena nijak neohrožovala a ani se nesnažila zabránit loupeži. Kořistí se stala pokladna s deseti tisíci korunami a cigarety. Podezřelé policisté dopadli letos v polovině ledna.