Informoval o tom policejní mluvčí Pavel Truxa, podle jehož slov se dotyčný nepoučil z předchozího trestu: právě za drogovou trestnou činnost dostal podmínku: trest odnětí svobody v trvání jednoho roku s odkladem na zkušební dobu v trvání 36 měsíců, která měla skončit až v roce 2024. S drogami se však muž, který uvedl, že je sám konzumentem a návykové látky připravoval pro vlastní potřebu, nerozloučil. Tuto jeho činnost policisté podle Truxových slov zmapovali v době od letošního ledna až do doby, než v minulém týdnu spadla klec.

„Při domovní prohlídce policisté nalezli předměty na výrobu heroinu – a to včetně chemikálií, ze kterých měl muž několikrát drogu vyrobit skoro do finální verze,“ konstatoval mluvčí, podle jehož slov s konečným produktem potřeboval podezřelý pomoci. „Protože neměl k dispozici jednu potřebnou chemikálii, vozil téměř finální výrobek do Prahy dalšímu muži, který heroin dodělal,“ strnul Truxa zjištění mělnických kriminalistů.

Ti podezřelého obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „V případě odsouzení hrozí obviněnému až deset let odnětí svobody, a to i vzhledem k tomu, že byl za obdobnou trestnou činnost za poslední tři roky odsouzen,“ poznamenal mluvčí.