Informoval o tom policejní mluvčí Pavel Truxa, podle jehož slov se dotyčný nepoučil z předchozího trestu: právě za drogovou trestnou činnost dostal podmínku: trest odnětí svobody v trvání jednoho roku s odkladem na zkušební dobu v trvání 36 měsíců, která měla skončit až v roce 2024. S drogami se však muž, který uvedl, že je sám konzumentem a návykové látky připravoval pro vlastní potřebu, nerozloučil. Tuto jeho činnost policisté podle Truxových slov zmapovali v době od letošního ledna až do doby, než v minulém týdnu spadla klec.

„Při domovní prohlídce policisté nalezli předměty na výrobu heroinu – a to včetně chemikálií, ze kterých měl muž několikrát drogu vyrobit skoro do finální verze,“ konstatoval mluvčí, podle jehož slov s konečným produktem potřeboval podezřelý pomoci. „Protože neměl k dispozici jednu potřebnou chemikálii, vozil téměř finální výrobek do Prahy dalšímu muži, který heroin dodělal,“ strnul Truxa zjištění mělnických kriminalistů.

Ilustrační foto
Muže, který je sám konzumentem, živil prodej pervitinu. Než spadla klec

Ti podezřelého obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „V případě odsouzení hrozí obviněnému až deset let odnětí svobody, a to i vzhledem k tomu, že byl za obdobnou trestnou činnost za poslední tři roky odsouzen,“ poznamenal mluvčí.