Sedmadvacetiletý muž z Mělníka doplatil po dvou letech na krádež vozu Škoda Octavia z pardubického bazaru.

Auto za 180 tisíc korun si v bazaru vyhlédl v únoru roku 2006. „Vůz si nechal předvést a s obsluhou vyrazil na ukázkovou jízdu. Cestou swi chtěl vyzkoušet řízení, když ale pracovník bazaru vystoupil z vozu, aby si přesedl, rychle skočil za volant a ujel směrem na Prahu,“ řekl o tehdejších událostech jeden z pardubických policistů.

Po pachateli a po vozidle se pak na dlouhou dobu slehla zem. „Sice jsme vyhlásili pátrání, ale bezúspěšně. Auto se našlo až po roce!,“ dodal pardubický policista. S autem pak byl odhalen i pachatel. „Byla to náhoda. Byl zadržen v jedné obci ve středních Čechách, když chtěl s vozem odjet. Bylo to prý na stejném místě, kde ho tehdy po krádeži odstavil,“ poznamenal policista s tím, že auto mělo vyměněné registrační značky.

Soud letos na jaře uznal muže vinným ze spáchání trestných činů krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí. „Byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na deset měsíců do věznice s ostrahou,“ řekla Deníku soudkyně pardubické okresní justice Anna Sobotková, která se případem zabývala. „Muž před soudem tvrdil, že prý auto v žádném případě ukrást nechtěl. Když však při té ukázkové jízdě viděl tu příležitost, která se mu naskytla, využil jí,“ dodala soudkyně. Podle ní byl obžalovaný už v minulosti trestán pro majetkovou trestnou činnost.