Dnes 31letému Partíkovi ale nyní hrozí za vraždu 10 až 15 let vězení. Verdikt by Krajský soud vPraze měl vynést koncem srpna.

Tomu, že nad zahradním domkem vBrandýse nad Labem patřícím Partíkově rodině, který oba mladíci společně obývali, se vznáší smrt, přitom nic nenasvědčovalo ani osudného 17. května roku 2007. Toho dne si na zahradě oba kamarádi společně zastříleli. A to znelegálně držené zbraně poskládané zrůzných dílů (základ starého revolveru italské výroby doplňovala náhradní nová hlaveň), která prý patřila pozdější oběti. Následně se ale obyvatelé chatky pohádali. „Jiří Partík kamarádovi vyčítal, že jen leží, nic nedělá a sničím nepomůže,“ řekl Deníku Tomáš Milec zkrajského státního zastupitelství, včem spočívala pravděpodobná příčina konfliktu. Vhádce Partík popadl pistoli, kterou si nedlouho předtím vyzkoušel, zbezprostřední blízkosti zamířil na kamarádovu hlavu a stiskl spoušť. Vzápětí sice přivolal lékařskou pomoc – kamarádovi už ale nebylo možno pomoci. Střela zabíjela okamžitě…

Už ve chvíli, kdy telefonoval pro sanitku, ale počítal stím, že se nepřizná ktomu, co spáchal. Hovořil totiž o kamarádově sebevraždě. Stímto závěrem byl také případ napoprvé uzavřen. Okresní státní zástupce pro Prahu-východ se ale stakovýmto výsledkem nesmířil – a nové vyšetřování přineslo zcela odlišný závěr: jde o vraždu. „Vystřelil jsem já, ale zabíjet jsem nechtěl,“ přiznal Partík poté, co na něj vyšetřovatelé přitlačili. Na tomto tvrzení nic nezměnil ani nyní před soudem; vyjádřil pouze lítost nad tím, co se stalo.

Do jednací síně ho ovšem nevodí eskorta, jak u lidí obžalovaných ztrestného činu vraždy bývá obvyklé. Je totiž stíhán na svobodě. Státní zástupce Milec se shodl spředsedkyní senátu Alexandrou Chrdleovou, že uvalení vazby by vdané situaci nebylo účelné. Za mřížemi už totiž Partík pobýval – vzhledem kvývoji původního vyšetřování byl ale propuštěn. Nadále ovšem spolupracuje sorgány činnými vtrestním řízení – dokonce se dostavil khlavnímu líčení navzdory tomu, že mu nebyla doručena ani obžaloba, ani předvolání k soudu.

Právě kvůli tomu, aby měl dostatek času seznámit se se zněním obžaloby, soud jednání odročil na konec srpna, vysvětlila Deníku soudkyně Chrdleová.