Pouze plavky, deku a peníze na vstupenku si zřejmě měl vzít na kralupské koupaliště šestatřicetiletý muž, když se šel ve středu v tropickém vedru koupat.

Nepřišel by tak o spoustu věcí, které přitom k plavání vůbec nepotřeboval. Ve chvíli, kdy počítal tempa ve vodě, mu totiž zatím neznámý zloděj sebral peněženku, kterou nechal jen tak ležet na dece.

Podle mělnické policejní mluvčí Jany Žáčkové plavec přišel o občanský průkaz a dva řidičáky, jeden z nich byl přitom na řízení vojenských vozidel.
„V peněžence byla i kartička pojišťovny, čtyři sta korun, sto euro a dvě platební karty. Škodu muž odhadl na skoro tři a půl tisíce korun,“ doplnila Žáčková.

Krádeže volně odložených věcí u vodních ploch jsou teď podle policistů téměř na denním pořádku. A lidé o ně přicházejí zbytečně.

„Na koupališti muž polovinu věcí, které měl v peněžence, vůbec nepotřeboval. Teď si musí zajistit nové doklady,“ připomněla mluvčí.

Pachatele středeční krádeže kralupští policisté podezírají z trestného činu neoprávněného opatření platebního prostředku, za který zloději v případě dopadení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Policisté plavce varují, aby si při pobytech na koupalištích a u pískoven dali pozor také na své vozy nebo bicykly. „Terčem zlodějů jsou často registrační značky, které pak používají k trestné činnosti,“ poznamenala Žáčková.