Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové se pachatelku podařilo odhalit díky poctivé policejní práci. „Ženě bylo sděleno ve zkráceném přípravném řízení podezření ze zatajení nálezu," vysvětlila mluvčí.

Čtyřiadvacetiletá žena našla v jednom z obchodů na Mělníku v regálu s mléčnými výrobky odložený mobilní telefon. „Místo toho, aby ho odevzdala například na informacích v obchodě, ponechala si ho pro sebe," řekla Markéta Johnová. Trestní řízení proti mladé pachatelce je vedeno na svobodě, ženě hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti.

Mobil na začátku dubna odložil pětadvacetiletý mladík při výběru zboží v místním obchodě do regálu a zapomněl ho tam. Když se na místo po nějaké době vrátil, telefon už ale nenašel. „Neznámý pachatel, který ho našel a ponechal si ho, způsobil majiteli škodu ve výši šestnácti tisíc korun," uvedla Markéta Johnová.

Pokud nálezce neodevzdá nalezenou věc nebo jinou majetkovou hodnotu a ponechá si ji, dopouští se takovým jednáním přečinu zatajení věci.