Mělnicko/ Pohled na cizího chlapa, jak stahuje z prádelní šňůry na balkoně jeho ponožky, překvapil na začátku tohoto týdne majitele domu
v Kralupech nad Vltavou. Zloděj přitom musel cestou k černým ponožkám za třicet korun přelézt plot, přes altánek vyšplhat na přístavek u domu a vytáhnout se až na balkon. O tři dny později už nocoval ve vazbě.

Dvaadvacetiletý muž ze severních Čech se po odhalení ani nesnažil prchat, s majitelem ponožek pokojně čekal před domem na policisty. Asi se těšil na
staré známé, jen o den dříve ho totiž zastavili, když ve voze Opel Corsa projížděl městem.

Tehdy se jim svěřil, že auto před časem ukradl v Německu. Navíc se ukázalo, že nemá papíry a před časem mu děčínský soud zakázal řízení motorových vozidel! Po výslechu policisté svérázného řidiče propustili. Strávil noc na neznámém místě a když v následujícím dni procházel městem, zahlédl černé ponožky a zatoužil po nich. Nezastavila ho ani podmínka, kterou ho před časem za jinou krádež potrestal děčínský soud.

U soudu skončil i na Mělnicku. Za spáchání čtyř trestných činů, krádeže, porušování domovní svobody, řízení bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí, dostal šest měsíců. „Dále mu byl uložen zákaz pobytu v mělnickém okrese na tři roky a zákaz řízení motorových vozidel na dva roky,“ uvedl mělnický soudce Martin Dostál.

Proti rozsudku se obviněný muž okamžitě odvolal. Ještě stihl vyhrožovat státní zástupkyni pomstou a pak už mířil do vazby.