Podezřelý muž vešel do ubytovacích prostor v neděli 14. ledna asi hodinu po poledni neuzamčenými dveřmi do volně přístupného Domova seniorů. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové se několik desítek minut volně pohyboval po budově. „Choval se celkem suverénně. Vcházel do pokojů a typoval si ty prázdné. V několika z nich vypáčil uzamčené příruční plechové skříňky na cennosti a vzal odsud finanční hotovost, z šuplíků v nočním stolku pak další peníze,“ vysvětlila Johnová.

Zloděj na místo pravděpodobně přijel vozidlem Škoda Superb stříbrné barvy s registrační značkou Maďarska KUC750.

Zloděj na místo pravděpodobně přijel vozidlem Škoda Superb stříbrné barvy s registrační značkou Maďarska KUC750. Byl zdánlivého staří asi 40 až 50 let. Měřil něco kolem 180 centimetrů a měl na krátko střižené černé vlasy s kouty. „Na sobě měl modrou zimní bundu s kapucí a kožíškem, šedý svetr, modré rifle a modro bílé boty. Mluvil plynule česky,“ popsala pachatele mluvčí.

Policie proto žádá všechny, kteří poznají mužovu identitu nebo vědí, kde se nachází, aby kontaktovali policii v Lužci nad Vltavou. Případně mohou volat na linku 158.