Hned tři trestné činy mají na svědomí dva chlapi z Litoměřicka ve věku šestatřicet a třiadvacet let, kteří se v druhé polovině července vydali do Kelských Vinic na lup. Zajímaly je především dražší zahraniční vozy.

Zlodějina se jim ale nevyplatila, právě v těchto dnech je lapili neratovičtí policisté.

Podle mělnické policejní mluvčí Jany Žáčkové muži z vesnice tehdy odjeli s automobilem Ford Pick–up, který měl majitel zaparkovaný před domem. „U dalších tří vozů navíc poškodili zámky, dovnitř se ale přesto nedostali. Jednalo se o chrysler, jeep a dodge,“ konstatovala policejní mluvčí a dodala, že na vozech přitom způsobili škody za zhruba půl milionu korun.

Policisty za dvojicí zlodějů dovedly stopy z poškozených aut a výpovědi svědků.

Skončili tak v cele mělnických policistů, kde je kriminalisté začali stíhat pro přečin krádeže ve spolupachatelství a pokus o krádež ve spolupachatelství.
Zloději měli pořádnou smůlu, strážci zákona totiž zjistili, že mají oba platný zákaz řízení. Starší z mužů na tři a mladší na dva roky.

„Zákaz porušili právě v době odcizení fordu, který řídil starší z nich z Kel do Štětí. Druhý muž nařízení soudu nerespektoval ve chvíli, kdy seděl za volantem vozu Ford Escort, s nímž cestovali na místo činu,“ popsala Žáčková.
Policisté smolařům na účet připsali ještě podezření z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání. Nyní je čeká až pět let ve vězení.