Pětadvacet krádeží od jara do podzimu. Zloději, kteří je mají na svědomí, byli postrachem sportovců, rybářů i majitelů chat. Loupili i na hřbitovech, 
v kostelích nebo útulku pro opuštěná zvířata.

Jednadvacetiletý muž teď čeká na soud, který ho může poslat až na pět let do vězení. A stejně je na tom i jeho kamarád, který se na většině krádeží podílel.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého si pachatelé z dvanácti chat na Liběchovsku a Kokořínsku odnášeli zejména různé nářadí, jízdní kola, jídlo a lahve alkoholu.

Liběchovským a mělnickým rybářům sebrali vedle rybářského vercajku například i dalekohled, vařič nebo laminátovou pramici. A peníze. Šli také po mědi. Mělnický hřbitov a kostel u Kostelce nad Labem zůstaly po jejich návštěvách bez měděných okapů a svodů. Zastavili se i u liběchovské školy, aby si odvezli měděné parapety.

Zaměřili se také na sportovce, k některým se vraceli dokonce dvakrát, například k tenistům a fotbalistům. Líbilo se jim i v sousední sportovní hale a na zimním stadionu, kam šli také ještě podruhé. „V zázemí sportovců ničili zařízení i sportovní trofeje nebo nápojové automaty,“ připomněl Tichý.
A domů nešli s prázdnou, odnesli si sportovní vybavení i oblečení, počítače a peníze. A pak si ještě mohli doma udělat večírek, protože z provozoven sportovních klubů sebrali i různé dobroty, alkohol a cigarety.

Peníze a notebook byly jejich lupem z mělnického psího útulku, před kterým ještě prohledali parkující auto.

Nadšence, kteří se starají o opuštěná zvířata, připravili zloději o všechny peníze našetřené na zimu. Z letní návštěvy mělnického domu se vraceli asi zklamaní, protože si nesli jen jídlo a oblečení. Za pět měsíců podle policejního mluvčího Tichého dokázali způsobit škody za pět set padesát tisíc korun.

Kriminalisté, kteří je dopadli, přišli na to, že u některých krádeží nebyl mladík sám. Většinou se na nich podílel třiatřicetiletý muž, pro měděné okapy na mělnickém hřbitově pak šli spolu s nimi i další dva zloději, jednadvacetiletý a devatenáctiletý. Ti mohou skončit až na dva roky za mřížemi. Nejstarší z týmu už je ve vazbě. Ostatní čekají na verdikt soudu na svobodě.