Po zjištění, že se batoh ztratil, se žena obrátila na městskou policii ve služebně v sousední Husově ulici. „Ihned jsme začali pátrat pomocí kamer a podařilo se nám zpětně ze záznamu zjistit, že pachateli byly dvě osoby. Kamera zachytila, jak muž a žena s podobným batohem odcházejí z náměstí. Díky osobním znalostem strážníků bylo jasné, že jde o známé firmy, které pobývají v jedné z místních ubytoven," uvedl ředitel Městské policie Mělník Ladislav Hošmánek. Ukradený batoh přitom pár hned za náměstím ukryl do tašky.

Ilustrační foto.
Maskovaný muž přepadl hernu v Mělníku, lup prohrál v další herně

Strážníci zjistili, že dvojice často navštěvuje mělnické herny. „Podle kamerového systému se nám podařilo zjistit, že v jedné z nich už sedí," vysvětlil další kroky Hošmánek.

Než do herny dorazila hlídka, byly už peníze z batohu naházeny do automatů. „Hlídce se podařilo lupiče přesvědčit, ať chybějící hotovost do batohu vrátí. A protože krádež nepřesáhla částku deset tisíc korun, nešlo o trestný čin. Zloději nakonec dostali vysokou pokutu," dodal Hošmánek.

Žena tak hodinu od nahlášení dostala dobrou zprávu, že se batoh našel a může si ho na služebně městské policie vyzvednout.