Předchozí
1 z 6
Další

Tomáš Vágner: Práce je mu koníčkem, mezi jeho klienty patří i Pastrňák

Sport ho provází celým životem. V pěti začal v Teplicích, odkud pochází, s fotbalem. Přes angažmá v Německu na vrcholové úrovni u něj vydržel jako brankář více než dvě desetiletí. Už jako dospívající se zároveň začal intenzivně zajímat o cvičení v posilovně. Vybaví si, jak zvládl třeba i čtyři tréninky denně.

Tomáš Vágner.Zdroj: archiv Tomáše Vágnera

Dnes je Tomáš Vágner, který se mezitím přestěhoval do Mělníka, majitelem komplexního sportovního centra v Praze - Kbelích. Pro klienty se snaží nastavit rodinnější atmosféru. Kromě těch „běžných“ mezi ně patří také profesionální sportovci. „Připravují se u mě třeba hráči z NHL - David Pastrňák, Filip Chytil,“ říká třiatřicetiletý podnikatel.

Tomáš Vágner: Práce je mu koníčkem, mezi jeho klienty patří i Pastrňák.Zdroj: archiv Tomáše Vágnera

Že bude mít svou vlastní firmu s úzkou vazbou na sport, ke kterému má vřelý vztah a vede k němu i své děti, si před časem snad ani nepředstavoval. Po střední škole v Teplicích pracoval ve společnosti zabývající se prodejem skla. Pak udělal klíčové rozhodnutí. Po třinácti letech opustil zaměstnanecký poměr a vrhnul se do neznámých vod podnikání. „Šlo o velice těžké rozhodnutí v mém životě a stále se snažím, aby bylo co nejvíce úspěšné. Ve všech směrech mi pomohla rodina a jsem jí za to moc vděčný. Díky ní se mohu věnovat dále tomu, co mě baví a naplňuje,“ uvědomuje si.

Tomáš Vágner.Zdroj: archiv Tomáše Vágnera

V Mělníku se po sportovní stránce nejdříve uvedl v brankovišti. K fotbalu přidal ještě první ligu ve futsale. Udělal si trenérský kurz a také začal s kalistenikou, neboli cvičením s vlastní váhou těla. V roce 2014 založil dnes už velice úspěšný a známý tým Workout Mělník.

Tomáš Vágner.Zdroj: archiv Tomáše Vágnera

„Později se nám společně s Irenou Podivínskou a městem podařilo vybudovat i jediné workoutové hřiště ve městě,“ považuje si. „Do toho jsem začal více trénovat lidi, které baví podobný styl tréninku, chtějí se někam posunout a mít zdravější tělo i mysl. Celé se to tak navzájem správně propojilo,“ ohlíží se.

Tomáš VágnerZdroj: archiv Tomáše Vágnera

Že by ho práce, která je zároveň koníčkem, omrzela, se Tomáš Vágner nebojí. „Baví mě poznávat nové a zajímavé lidi, od kterých se můžete něco naučit. V tréninku mě naplňuje hlavně různorodost a komplexnost. Snažím se nedělat pořád stejnou věc dokola, tím stagnuje hlava i tělo,“ má jasno. A za příklad dává běh. Dříve nepopulární disciplínu před rokem vrátil do svého tréninku a nedávno zaběhl už podruhé stokilometrovou vzdálenost. „Je potřeba dát tělu více impulsů a jít přes svoji komfortní zónu. Jedině tak se posunete dál. Tím se řídím i jako vedoucí své firmy,“ uzavírá muž, který kromě cvičení také rád cestuje a poznává zajímavá místa.

Tomáš VágnerZdroj: archiv Tomáše Vágnera