Jiný kraj, jiné mravy. Pro balkánské fanoušky je fotbal vším a zvláště ve chvíli, kdy výsledek jejich milovaného celku ovlivní druhá strana, jsou schopni všeho.

O tom se mohl přesvědčit hlavní rozhodčí 10. kola bosenské ligy mezi Veležem Mostaar a Borac Banja Lukou Sabrija Topalovič. Po řadě sporných výroků už to domácí fanoušci za stavu 0:2 nevydrželi a vtrhli na hřiště, Topalovič utkání kontumoval a dal se na útěk. Běsnící fanoušci Velezu ale hlavního sudího utkání spolu s čárovými sledovali, až je odchytili v jednom z mostů vzdálených zhruba 20 kilometrů od stadionu. Příznivci Velezu napadli sudí baseballovými pálkami a do jejich auto hodili dýmovnici – ta poté vzplála a celé auto sežehla.

„V úterý večer, lehce před půlnocí, bylo v tunelu Lendava odchyceno vozidlo Mercedes s Admirem Sehovičem, Sabrijou Topalovičemm a Adnanem Alispahičem. Útočníci nejdříve rozbili okna baseballovými pálkami a hodili do auta dýmovnici. Při té příležitosti byl poraněn Adnan Alishapič, který musel být převezen do nemocnice. Útočníci uprchli ve vozidle Golf,“ stojí v prohlášení policie.