VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Mělnicko

včera 06:00

Mělničané se terorismu nebojí a na dovolenou jezdí i do Tuniska

Mělnicko – Světové události s ohledem na současnou politickou situaci a terorismus ve světě velmi ovlivňují výběr destinace dovolené i na Mělnicku. Podle majitele cestovní agentury Petra Riegra je menší zájem například o Turecko a velmi rezervovaně se turisté staví i k Egyptu a Tunisku. Přesto se zdá, že se Mělničané světových konfliktů nebojí. „V loňském roce cestovní kanceláře, podle partnerů naší agentury, zaznamenaly obrovský nárůst prodeje zájezdů,“ vysvětlil Riegr.

20.4.2018

Nový krytý bazén v Mělníku bude stát přes 100 milionů

Mělník – Krytý bazén, který patří k jednomu z nejstarších v okolí, potřebuje v dohledné době generální rekonstrukci. Město si nechalo zpracovat studii, kde je generální oprava vyčíslena na zhruba 100 milionů korun. Zahrnuje vybudování nejen moderních technologií, ale také zábavních prvků.

19.4.2018

Liběchov má znovu šanci získat do vlastnictví místní Kostelíček

Liběchov – Liběchov má znovu šanci získat kostelíček Svatého Ducha a Svatého Hrobu do svého vlastnictví. V pondělí totiž otec Miroslav odstoupil od smlouvy o koupi, kterou podepsal se současným vlastníkem nemovitosti, kterým je Národní muzeum.

18.4.2018

Při rozdělování krajských dotací se nedostane hlavně na sportovní projekty

Střední Čechy – Návrh, jak rozdělit 120 milionů korun z krajských dotačních fondů, který 26. dubna předloží krajskému zastupitelstvu, schválili v pondělí středočeští radní. Zatímco z fondu na podporu dobrovolných hasičů by mělo být uspokojeno všech 93 žadatelů, v dalších oblastech se na všechny zájemce nedostane. Platí to pro humanitární fond i fondy kultury a sportu. Právě fond sportu, volného času a primární prevence tradičně zaznamenal největší převis zájmu: z 593 hodnocených žádostí může být uspokojeno jen 189 uchazečů.

17.4.2018

Chybí lidé na práci! Učitelé i prodavačky

Mělnicko - Celá země, Mělnicko nevyjímaje, hlásí mimořádná čísla zaměstnanosti. Jinými slovy nezaměstnaných je minimum lidí. To je dobrá zpráva. Špatná zpráva je však to, že firmám, školám i obchodům chybí lidé, které by potřebovali přijmout.

17.4.2018

Mělnická nemocnice včera otevřela uzavřená oddělení

Mělník – Mělnická nemocnice včera ráno po více než dvou týdnech znovu otevřela všech sedm uzavřených oddělení, mezi kterými byla chirurgie, interna a ortopedie. Podle mluvčí mělnické nemocnice Lindy Šefčíkové všechna oddělení od včerejšího rána znovu přijímají pacienty. „Během období, kdy byla uzavřena, na těchto odděleních žádní pacienti nebyli,“ potvrdila Šefčíková.

15.4.2018

Zkušenosti, jak bojovat se zločinem, nabízí kraj i světu

Střední Čechy – Nejenom se zajímat o zkušenosti týkající se oblasti bezpečnosti a prevence kriminality, ale také se pochlubit vlastními aktivitami mohli zástupci středočeského hejtmanství i krajského vedení policie, s nimiž se na sklonku týdne cestou na návštěvu ministerstva vnitra setkali členové The International Reflection Group. Jde o neformální sdružení vzniklé z iniciativy švédských a slovinských odborníků (zakládajícím členem je například někdejší šéf švédské policie Bengt Svenson), které se snaží přispět k mezinárodní výměně zkušeností v oblasti prevence kriminality.

15.4.2018

Hledáme sportovního redaktora pro Mělnický deník!

VLTAVA LABE MEDIA hledá zájemce na pozici redaktor/redaktorka sportovního zpravodajství Mělnického deníku, a to na poloviční úvazek (DPP). Nástup 1. května.

14.4.2018

FOTO/VIDEO: Pokud začne hořet v paneláku, skončí to katastrofou

Mělník - Přeplněná sídliště zaparkovanými automobily, příliš úzké ulice a vysoké panelové domy. To vše dohromady může zapříčinit v Mělníku obrovskou katastrofu. Jakmile totiž propukne požár, na kterémkoli sídlišti ve městě, v panelovém domě, hasiči nemají možnost dostat se na místo včas. V některých případech se k výškovým budovám totiž nedostanou vůbec.

14.4.2018

O přijetí do základní školy bude muset rozhodnout los

Mělnicko – O budoucnosti některých předškoláků rozhodne losování. Školy hlásí překročení volné kapacity. Děti se do škol hlásí ještě více než v loňském roce. V neratovické základní škole Ing. M. Plesingera-Božinova mohou otevřít nejvýše tři první třídy.

13.4.2018

Vlaky se kvůli bouřce zastavily na Mělnicku, Mladoboleslavsku a Kolínsku

Střední Čechy – První bouřka sezony v pátek odpoledne závažně narušila provoz na železnici v části středních Čech.

13.4.2018

Rekonstrukce kralupského mostu T.G. Masaryka přes Vltavu je v plném proudu.

Mělník - Rekonstrukce mostu v Kralupech nad Vltavou pokračuje.

13.4.2018

Počet sociálních pohřbů se zvyšuje, město už nemá kam urny ukládat

Mělnicko – Město Mělník už nemá kam ukládat urny ze sociálních pohřbů. Hrobové místo na hřbitově v Pražské ulici je plné. Zastupitelé proto na svém posledním zasedání rozhodli, že odkoupí za 30 tisíc korun nové hrobové místo na jiném mělnickém hřbitově Na Ráji.

12.4.2018

Odpůrci spalovny si vyšlápnou do okolí mělnické elektrárny

Střední Čechy – Protesty proti budování spalovny odpadu pro celý kraj, s jejíž výstavou v areálu Elektrárny Mělník u Horních Počapel a využíváním především jako teplárenského zdroje počítá společnost ČEZ, chystají na sobotní odpoledne aktivisté, kteří tento projekt odmítají. Na podporu petice Stop spalovně Mělník pořádají v sobotu cyklojízdu s petičními archy.

12.4.2018

Za měsíc chtějí hygienici vyrazit na kontroly koupacích vod

Střední Čechy – Kontroly kvality vody v lokalitách, které k venkovnímu koupání využívá větší množství lidí, by měly odstartovat za měsíc. Středočeští hygienici plánují, že na většině míst budou kvalitu vody sledovat od poloviny května do konce srpna.

12.4.2018

Mělnicko poprvé uvidí soutěž železného hasiče

Mělnicko – Unikátní projekt se podařil dobrovolným hasičům z Veltrus a z Libiše. Letos poprvé se zorganizovali velmi náročnou silovou a vyčerpávající soutěž železný hasič. Tentokrát ovšem pro juniory. Očekává se návštěvnost více než pěti stovek návštěvníků.

11.4.2018

Policie uzavřela druhou větev kauzy spojované s Rathem

Střední Čechy – Našlápnuto opět k soudu má takzvaná druhá větev údajné korupční kauzy manipulací se zakázkami Středočeského kraje, která je ponejvíce spojována se jménem někdejšího hejtmana Davida Ratha.

11.4.2018

Spolana investuje 200 milionů do nové teplárny

Neratovice – Neratovická společnost Spolana, která patří do rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol, investuje 200 milionů korun do nové teplárny. Její vedení podepsalo s ČEZem a ostravskou společností Envir & Power smlouvu na výstavbu nové teplárny sloužící pro výrobu páry nezbytné pro provoz areálu. Výstavba bude zahájena ve druhém čtvrtletí tohoto roku a dokončení stavby je plánováno na rok 2019. Celková investice dosáhne 200 milionů korun.

10.4.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Kostelec nad Labem ve středu v Deníku!

Mělnicko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

10.4.2018

Lékaři s vedením nemocnice zatím nenašli řešení. Oddělení jsou stále uzavřena

Mělník – Výsledek posledního jednání z konce minulého týdne mezi vedením mělnické nemocnice a zástupci lékařského odborového klubu je nadále beze změny situace. Všech sedm oddělení, které od prvního dubna nemocnice uzavřela, bude zprovozněno podle mluvčí nemocnice Lindy Ševčíkové až 16. dubna letošního roku. „Vedení nemocnice je otevřeno dalším jednáním v tomto týdnu,“ řekla mluvčí.

9.4.2018

Spisovatelka Hana Hindráková přináší další silný příběh

Kralupy – Spisovatelka Hana Hindráková se svými besedami o africkém kontinentu a autorském čtení navštěvuje místa po celém Česku. Před několika dny besedovala o Keni i v Kralupech nad Vltavou.

9.4.2018

Mladý vlk z Kokořínska uhynul pod koly auta

Mělnicko – Mladý vlk byl sražen projíždějícím automobilem minulý týden na dálnici D10 u Brodců nad Jizerou na Mladoboleslavsku.

7.4.2018

Tobogan zavítal po roce do Otvovic, a bylo co oslavovat

Otvovice /FOTOGALERIE/ - Rozhlasová živě vysílaná talk show Českého rozhlasu Dvojky, kterou si v rádiu můžete naladit každou sobotu dopoledne, zavítala tentokrát do kulturního domu v Otvovicích.

7.4.2018

Omezení provozu mělnické nemocnice: oddělení zůstávají uzavřena

Střední Čechy – Žádnou změnu pro fungování mělnické nemocnice, která zásadně a téměř nečekaně omezila provoz, nepřinesla v pátek odpoledne schůzka vedení Mělnické zdravotní s odboráři. Deníku to sdělila mluvčí nemocnice Linda Šefčíková. „Výsledek jednání je nadále beze změny situace,“ konstatovala.

7.4.2018

Dobrovolníci uklidí Česko, Mělnicko nevynechají

Mělnicko – Desetitisíce dobrovolníků vyrazí už dnes ven v rukavicích a s pytli na odpad. Potkat je bude možné v ulicích měst a vesnic, podél silnic i polních cestiček, v lesích, u rybníků, potůčků, na loukách a všude, kde jich bude třeba. A že takových míst bohužel není málo. Začíná totiž akce Ukliďme Česko, ke které se přidá i Mělnicko.

6.4.2018

Kralupy ocení sportovce, večer zpestří nejen šampion Procházka

Kralupy – Bude to nezapomenutelná akce! Galavečer kralupských sportovců je na programu již dnes od 19:00 hodin v kině Vltava. A po několikáté v řadě je vyprodáno. Navíc se odehraje jedna velká domácí mediální premiéra – přímý přenos.

6.4.2018

Kokořínský rychlík bude jezdit nejméně deset let

Mšeno /INFOGRAFIKA/ – Skvělá zpráva pro cestující. Na svou první víkendovou jízdu z vršovického nádraží konečně vyjel Kokořínský rychlík, který do Mšena dorazil krátce po půl jedenácté dopoledne. Stejnou trasou má přitom cestující vozit každý víkend a státní svátek od jara až do 28. října, a to během následujících deseti let. 

5.4.2018

Mělnické dialyzační středisko získá novou budovu

Mělník - Začátkem příštího roku se pro mělnické pacienty s chronickým selháním ledvin otevře nové dialyzační středisko Fresenius NephroCare, které nahradí to stávající. Důvodem je především potřeba rozšíření kapacit střediska a nevyhovující technický stav budovy.

4.4.2018

OBRAZEM: Velikonoční výstava chovatelů

Cítov - Velikonoční výstava chovatelů, kterou pravidelně na jaře a na podzim pořádá Základní organizace Českého svazu chovatelů Cítov, se uskutečnila v sobotu 30. března a o velikonoční neděli 1. dubna v areálu organizace. Prezentace králíků, drůbeže a holubů doplnila expozice selského dvora, teraristika a exotické ptactvo.

4.4.2018

Doprava v Kralupech zkolabovala, na mostě se jezdí kyvadlově

Kralupy – V úterý začala rekonstrukce kralupského mostu T. G. Masaryka přes Vltavu. Už od časných ranních hodin kolabovala doprava přes město. Tvořily se až několikakilometrové kolony na obou březích. Doba zpoždění byla doopravdy velká. Už před polednem sahaly kolony do Veltrus, Chvatěrub a stálo se i v Přemyslově ulici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT