VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Mělnicko

včera 12:01

OBRAZEM: Předvánoční jarmark oživil náměstí

Mělník - Mělnický jarmark, který v sobotu 18. listopadu i přes chladné počasí přilákal na náměstí Míru desítky návštěvníků, se ke spokojenosti organizátorů vydařil. Spokojeni byli i samotní účastníci trhu pod širým nebem. Kdo chtěl, mohl si vybrat ze široké nabídky napříč různorodého sortimentu. Lákadlem pro děti i dospělé byly nejenom vyhlášené delikatesy, ale také dobrá zábava. Nejmenší si mohli kupříkladu vyzkoušet střelbu kuší nebo si zpříjemnit chvíle na čerstvém vzduchu jízdou na dobovém kolotoči. A co by to bylo za správný jarmark, když by chyběla ve stáncích perníková srdce, drobné dárky a také něco pro zahřátí…

včera 07:11

Obyvatele Chloumku ruší rány z nedaleké střelnice

Mělník – Mělničané si na radnici stěžují na velmi častý hluk, který se nese ze střelnice na Chloumku do širokého okolí. Nejčastěji se střelba nese Chloumkem o víkendu. Postiženy jsou ovšem i lokality v Rousovicích a na Blatech.

18.11.2017

U školy se teď nesmí parkovat

Veltrusy – Rekonstrukce chodníků ve veltruských ulicích u místní základní školy a školky komplikují dopravu ve městě. Rodiče, kteří vozí své děti do škol, musí parkovat ve vzdálenějších ulicích.

18.11.2017

Autobusovému dopravci chybí přes deset řidičů

Mělnicko – Autobusová doprava se hroutí. ČSAD Střední Čechy má málo řidičů a čím dál tím více se projevuje, že chybí jejich zálohy. Někdy se stává, že autobusová linka na svou trať ani nevyjede. Není totiž nikdo, kdo by mohl narychlo zaskočit.

17.11.2017

OBRAZEM: Nejširší studna v Čechách má otevřeno po celý rok

Mělník - Mělnické podzemí láká k prohlídce. Široké veřejnosti je zpřístupněna část podzemní zrekonstruované chodby vedoucí ke studni. Ta je hluboká 54 metrů. Jedná se o nejširší známou studnu v celém Česku, v nejširším místě má průměr 4,54 m.

17.11.2017

Na Mělníku se budou poprvé konat Hry seniorů

Mělník - Celostátně unikátní a úspěšný projekt Hry seniorů zavítá poprvé také na Mělník. Dopoledne, ve kterém si senioři budou moci zasoutěžit ve fyzicky nenáročných disciplínách, se uskuteční v mělnické sportovní hale Bios na Podolí ve čtvrtek 23. listopadu.

16.11.2017

KRÁTCE: Strom rozsvítí náměstí

Mělnicko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

16.11.2017

Pivovar se promění na kulturní centrum

Kralupy /FOTOGALERIE/ - Až do poloviny letošního června probíhala v centru Kralup nad Vltavou demolice někdejší pivovarské kvasírny. Zmizely i její nevzhledné chátrající přístavby. Z původního pivovaru zbyla budova, o jejímž dalším osudu jednalo kralupské zastupitelstvo na svém posledním zasedání.

15.11.2017

KRÁTCE: Starý most bude rok zavřený

Mělnicko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

15.11.2017

Mšenský kostel vydal odkaz předků

Mšeno - Velkého překvapení se v polovině září dočkali zedníci, kteří pracovali na obnově fasády mšenského katolického kostela svatého Martina.

14.11.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Nedomice a ZŠ Kostelec nad Labem

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Nedomice a ZŠ Kostelec nad Labem.

14.11.2017

Kralupská nemocnice je opravena, otevřeny jsou i nové ambulance

Kralupy /ROZHOVOR/ – Sídlo kralupské nemocnice už dvakrát zasáhla velká voda, před patnácti a před čtyřmi lety. Přesto je stále v provozu. A mění se k lepšímu. „Pokračujeme v opravách stávajícího stavu budovy a okolí nemocnice v souladu s jejím určením podle zápisu v katastru nemovitostí,“ vysvětluje Vladimír Matoušek, ředitel nemocnice, kterou provozuje společnost RHG.

14.11.2017

Lékařská pohotovost se do kralupské nemocnice už nevrátí

Kralupy – Obyvatelům Kralup chybí pohotovost, už třetí rok musí v případě nenadálých potíží dojíždět za lékaři desítky kilometrů.

13.11.2017

Policisté našli mezinárodně hledaného muže. A zas ho pustili

Odolena Voda – Ne zrovna tuctového návštěvníka v podobě mezinárodně hledané osoby měla policejní služebna ve městě Odolena Voda na Praze-východ. V pondělí o tom informovala policistka Eva Hašlová. Připomněla, že v sobotu půl druhé hodiny po poledni hlídka poblíž statku v obci Klíčany kontrolovala 24letého muže, který figuroval v mezinárodní pátrací databázi.

13.11.2017

Na vánoční úklid mají firmy poslední volné termíny

Mělnicko - Úklidové firmy hlásí plno. Kdo si neobjednal firmu na úklid před vánočními svátky ve výrazném předstihu, má smůlu. Musí se do mytí okem, leštění nábytku a blýskání koupelny pustit sám.

13.11.2017

Firmy marně shánějí dělníky a řidiče

Mělnicko – Na Mělnicku nabízejí zaměstnavatelé přes šestnáct set volných pracovních pozic. A na většinu z nich marně shánějí lidi.

11.11.2017

Pedagožka radí rodičům, jak mít šťastné dítě

Mělník – Do mělnické mateřské školy Zvoneček zavítá odbornice na předškolní pedagogiku Soňa Koťátková, která si přichystala besedu s názvem Aby bylo spokojené. S rodiči malých dětí tak probere důležitá témata, jak se svými ratolestmi nakládat, aby byly spokojené, jak si s nimi vzájemně porozumět a navzájem si vyhovět. Soňa Koťátková poradí všem rodičům, jak nepřetěžovat dítě ani sami sebe a jak se doma domluvit na jednotné a funkční výchově.

11.11.2017

Město zaplatí úředníkům o dvacet milionů více

Mělník – Úředníci, kteří jsou zaměstnanci města, dostanou v příštím roce přidáno. Mělník tak bude muset najít ve své kase o dvacet milionů více. Dát dohromady rozpočet proto bude podle starosty Ctirada Mikeše daleko složitější než v minulých letech.

10.11.2017

Studenti vybrali peníze pro nemocnou Nikolku Čížkovou

Mělník /FOTOGALERIE/ – Velmi emotivní setkání zažili v pátek po poledni studenti mělnického gymnázia Jana Palacha. Díky volejbalovému turnaji a prodeji vlastních cukrářských výrobků vybrali pro nemocnou Nikolku Čížkovou více než 30 tisíc korun na novou zdravotní pomůcku - stander, na kterou se doplácí přes 40 tisíc korun. Slzy dojetí propukly nejen v očích Nikolčiny maminky, ale plakali i studenti, profesoři a novináři. Dojetí neskrýval ani starosta města Ctirad Mikeš, který dokonce přislíbil pořadatelům turnaje z kvinty a Nikolce, že jim ukáže mělnický poklad.

10.11.2017

Cukroví letos podraží až o sto korun na kilogramu

Mělnicko – Pekárny a cukrárny zdražují o patnáct až dvacet procent na kilogramu za směs vánočního cukroví. Na vině je především vzrůstající cena másla a vajec.

9.11.2017

Majitelé domů u hlučných silnic dostanou zadarmo nová okna

Mělník – Lidé, kteří bydlí v domech podél hlavních silničních tahů, mají šanci zbavit se alespoň části silného rachotu z provozu.

8.11.2017

KRÁTCE: Vodné a stočné neporoste

Mělnicko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

8.11.2017

Radnice uvolní peníze na opravu tenisové haly poničené vichřicí

Mělník – Mělničtí tenisté přišli kvůli nedávné vichřici o nafukovací halu Na Polabí. Silný vítr ji smýkal po pozemku, až ji úplně zdevastoval. Kurty jsou stále až do odvolání uzavřeny. Radnice počítala s penězi pro tenisty až v příštím roce, kvůli větrné katastrofě jim je ale dá už letos.

7.11.2017

OBRAZEM: Chovatelská výstava představila dva druhy bažantů

Mělnicko - Tradiční podzimní výstava králíků, drůbeže a holubů v Cítově byla největší lokální výstavou v regionu. Expozice ukázala více než 750 čistokrevných zvířat. Překvapením pro návštěvníky byli papoušci, andulky nebo například bažant zlatý a bažant diamantový. K vidění byly i strašilky, hadi nebo dokonce chameleon. Děti si mohly nechat od profesionálních kreslířek namalovat na obličej ornamenty. Výstava nabídla i bohatou tombolu, kde se dala vyhrát nejen vejce a krmivo pro domácí zvířata, ale například i kohout, morče nebo králík. V chovatelském areálu pak probíhal i prodej živých ryb, kaprů a pstruhů. 

7.11.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Vysoká a ZŠ Chlumín

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 8. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Vysoká a ZŠ Chlumín.

7.11.2017

KRÁTCE: Novým radním je Martin Legner

Mělnicko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

7.11.2017

Alej sakur ve Fričově ulici má naději na záchranu

Mělník – Dramatem se šťastným koncem se pravděpodobně stane příběh sakur v mělnické Fričově ulici. Dendrologové se totiž možná už blíží k řešení, jak kouzelně kvetoucí japonské třešně zachránit před zkázou.

6.11.2017

Studenti budou hrát volejbal pro nemocnou Nikolku

Mělník – Mělničtí gymnazisté budou hrát už posedmé charitativní volejbal. Tentokrát to bude pro Nikolku Čížkovou, která trpí spinální svalovou atrofií.

6.11.2017

Volby ve Klích do třetice: dámy mají v zastupitelstvu převahu

Kly - Sobotní mimořádné komunální volby ve Klích přilákaly k volebním urnám přes polovinu voličů. Zastupitele své vesnice přišlo volit 599 z 1122 místních dospělých.

4.11.2017

Miminko roku 2016: Bětunka se nejraději krmí sama

Mělník - První místo v anketě Mělnického deníku Miminko roku 2016 přáli fanouškové malé Alžbětce Koutenské z Mělníka. Svým rodičům se narodila na začátku listopadu minulého roku v mělnické porodnici. Na svět přišla stejně jako její starší sestra císařským řezem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT