VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Mělnicko

včera 14:00

Nepropásněte! Děti z MŠ Chlumín ve středu v Deníku!

Mělnicko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

včera 10:02

KRÁTCE: Mělník čeká další burza práce

Mělnicko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

včera 06:11

Strakův most bude zavřený ještě osm měsíců

Mělník – Starý most přes Labe je uzavřený už skoro čtyři měsíce. Nesmí na něj ani automobilová doprava, ale ani pěší. To značně komplikuje situaci v dopravě i chodcům.

19.2.2018

Vlaky nahradí autobusy po celé tři dny

Kralupy – Na poslední tři únorové dny plánují České dráhy výluku na železniční trati z Kralup nad Vltavou do Kladna a zpátky.

19.2.2018

KRÁTCE: Tradiční běh do schodů startuje koncem února

Mělnicko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

19.2.2018

Chřipka zavřela dveře návštěvám v kralupské LDN

Mělnicko – Chřipková epidemie na Mělnicku trvá už více než tři týdny. Některá další zařízení v našem okrese zavřela dveře svým návštěvníkům. Stále není možné chodit do mělnické a neratovické nemocnice a od minulého týdne se dokonce nesmí na návštěvy ani do kralupské léčebny pro dlouhodobě nemocné.

18.2.2018

OBRAZEM: Muzeum se pyšnilo na veletrhu

Mělník - I letos se Regionální muzeum Mělník v rámci propagace účastní mnoha veletrhů cestovního ruchu. Tento víkend se představilo na Holiday World v areálu holešovického Výstaviště v Praze. 

18.2.2018

Veronika Vrecionová: Vesnickým obchodům a hospodám velmi ublížilo zavedení EET

Mělnicko /ROZHOVOR/ - Spolek pro obnovu venkova České republiky pracuje už 25 let. Jeho posláním je přispívat k rehabilitaci venkova, k obnově a prohloubení společenského a duchovního života na venkově, ale i k posílení hospodářské stability a prosperity venkova. Dnes sdružuje přibližně tisíc členů. Svoje zastoupení má ve všech krajích.

17.2.2018

Labská stezka představuje nového oficiálního cykloprůvodce pro letošní rok

Mělnicko – Téměř třináct set kilometrů Labské stezky, která protíná celé Mělnicko, má nového oficiálního cykloprůvodce. V pátek byl pokřtěn na pražském veletrhu Holiday World.

17.2.2018

Dětskou pohotovost už Roudnice nemá. Zatím

Mělnicko - Se začátkem února ukončila provoz pohotovosti pro děti a dorost Podřipská nemocnice, kam dojíždějí i rodiče s malými pacienty z Mělníka a okolních vesnic. Mělnická dětská pohotovost byla totiž zrušena už před lety, kdy v nemocnici končilo dětské oddělení. Nejbližší dětskou pohotovost tak zajišťuje lidem z Mělnicka pražská nemocnice Na Bulovce. 

16.2.2018

Provoz spalovny v Horních Počaplech by vedl ke zhroucení mělnické dopravy

Mělnicko – Za šest let by v Horních Počaplech měla vyrůst stavba ZEVO Mělník, spalovna odpadů pro celý Středočeský kraj. Po prostudování dokumentace projektu s ním ovšem nesouhlasí vedení mělnické radnice, zastupitelé Horních Počapel ani ekologičtí aktivisté.

15.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Byšicích

Mělnicko - Mělnický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Mělnicka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

15.2.2018

Cyklostezka spojující Kly s Mělníkem bude pokračovat i přes město

Mělník - Nová část Labské cyklostezky v úseku z Kel do Mělníka v délce 2230 metrů, kterou staví Středočeský kraj, se blíží do finále. Navázat na ni by měla nová trasa, kterou bude stavět město. Asfaltka pro cyklisty a in-line bruslaře, ale i pěší, povede od mělnického Hadíku podle řeky Labe, do parku Na Podolí a potom bude křižovat město, aby se turisté dostali na autobusové i vlakové nádraží.

14.2.2018

Dobrovolní hasiči mají novou techniku

Mělník – Mělničtí dobrovolní hasiči získali šest nových izolačních dýchacích přístrojů. Tato technika byla pořízena z finanční dotace krajského úřadu a města.

13.2.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Kly ve středu v Deníku!

Mělnicko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

13.2.2018

Hazard mizí z našich měst. Restaurace ruší automaty

Mělnicko – V mělnickém regionu výherních automatů ubývá. K výraznému snížení došlo jak na Mělníku, tak v nedalekých Neratovicích. Pokles se ovšem citelně dotkne městských rozpočtů, které se budou muset spokojit s menším daňovým výnosem.

13.2.2018

KRÁTCE: Veletrh představí učňovské a studijní obory

Mělnicko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

13.2.2018

Mělník vypisuje konkurz na posty školních ředitelů

Mělník – Radnice vypsala konkurz na posty ředitelů všech mělnických škol. Podle starosty Ctirada Mikeše o tom rozhodla městská rada na svém pondělním zasedání.

12.2.2018

Neratovičtí gymnazisté mají za sebou studijní pobyt v německém Lipsku

Neratovice – Šest vybraných studentů neratovického gymnázia Františka Palackého odjelo na šestidenní výměnný pobyt do německého Lipska. „Byli jsme ubytováni v německých rodinách. A navštívili jsme vyučovací hodinu vedenou v německém jazyce,“ vzpomínají Filip Janda a Lukáš Hudík z neratovického gymnázia. 

12.2.2018

Vyhlášení XIV. ročníku soutěže O nejlepšího řidiče firmy a ocenění IRU

Ve čtvrtek 8. února 2018 se uskutečnilo  na provozovně na Mělníku vyhlášení výsledků XIV. ročníku soutěže O nejlepšího řidiče firmy ČSAD Střední Čechy, a.s. za rok 2017.

10.2.2018

OBRAZEM: Maskovaní dostali v Lobkovicích i dárek

Lobkovice - V areálu lobkovického zámku se o víkendu konal tradiční masopust, který pořádalo tamní občanské sdružení. Každý, kdo přišel v masce, se navíc domů odnesl drobnou odměnu. Kromě tradičních i méně tradičních pouťových stánků a atrakcí na příchozí čekali koně i velbloud, na nichž se děti mohly projet, pro malé návštěvníky si pak pohádková představení připravily kralupský divadelní soubor Scéna a rodinné loutkové putovní divadlo Čudidlo.

10.2.2018

OBRAZEM: V masopustním průvodu v Cítově byla i Marfuša

Cítov - Masopustní veselí připravila obec Cítov ve spolupráci s místními spolky. Masopust se v Cítově uskutečnil již po čtvrté a tradičně začal průvodem za doprovodu hudby. Průvod procházel celou vesnicí a postupně se cestou přidávali další zájemci.

10.2.2018

KRÁTCE: Uzavřený most rozdělil město

Mělnicko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

10.2.2018

Mělnická knihovna získá nové prostory, stěhovat se bude ještě letos

Mělník – Mělnickou knihovnu čeká brzy velké stěhování. Vila Karola není v dobrém technickém stavu a tak se knihy budou stěhovat do Domu služeb na mělnickém náměstí Karla IV. Letos původně neplánovaný přesun by tak podle mělnického místostarosty Milana Schweigstilla mohl začít do konce letošního roku.

9.2.2018

Bezdomovci hledají v mrazech noclehárny

Mělnicko – Mrazivý ráz počasí vede k zamyšlení jak je v těchto dnes postaráno o lidi bez přístřeší.

8.2.2018

OBRAZEM: Studenti navrhli zahradní úpravy veřejné zeleně

Mělník - Co tvoří studenti České zahradnické akademie v Mělníku? Studie a projekty žáků vyšší odborné školy vzdělávacího programu Zahradní a krajinná tvorba představuje právě otevřená výstava ve vstupních prostorech Regionálního muzea Mělník. K vidění je například řešení městského parku před evangelickým kostelem v Mělníku, úprava vstupního prostoru do základní školy Jindřicha Matiegky, veřejný prostor v obci Lounky na Roudnicku i úprava rodinné zahrady. 

8.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Neratovicích

Mělnicko - Mělnický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Mělnicka z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

8.2.2018

KRÁTCE: Domácnosti navštíví tazatelé statistického úřadu

Mělnicko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

8.2.2018

Zastupitelé Horních Počapel odmítli výstavbu spalovny

Mělnicko – Vybudování spalovny odpadů v katastru obce Horní Počaply, o kterém se diskutuje téměř deset let, je opět na programu dne. Ta by zde mohla začít fungovat do roku 2024, kdy u nás začne platit zákaz ukládání nerecyklovatelného odpadu na skládky.

6.2.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Byšice ve středu v Deníku!

Mělnicko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT