VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Mělnicko

včera 14:35

Kralupy kulturním programem oslavily Den republiky

Kralupy /FOTOGALERIE/ - Přiblížit dobu před sto lety a zejména dění v době rodícího se Československa, kdy Tomáš Garrigue Masaryk vytvořil se svými spolupracovníky ve Spojených státech amerických Washingtonskou deklaraci, si kladla za cíl sobotní kralupská městská slavnost.

včera 06:36

Stížnosti na komunální volby přišly z Mělníka a Neratovic

Neratovice – V Neratovicích si budou muset na případného nového starostu a ustavující zasedání zastupitelstvo ještě chvíli počkat. Ke Krajskému soudu v Praze byl totiž podán návrh na neplatnost voleb a neplatnost volby kandidátů pro porušení zákona způsobem, který mohl ovlivnit výsledek, respektive volbu kandidátů. A stejná situace je i v Mělníku. I tady byl doručen návrh na neplatnost.

22.10.2018

V kralupské rafinérii se chystá havarijní cvičení

Mělnicko – Simulace zásahu při úniku oblaku plynného propylenu uvnitř rafinérie s možností rozšíření mimo areál. To bude námětem cvičení v kralupské rafinerii, kterou uskuteční Unipetrol ve středu 24. října mezi devátou a jedenáctou hodinou dopoledne.

22.10.2018

Když se zrodila republika, slavil už třetí narozeniny

Mělník - Obyvatel Centra seniorů Mělník Vojtěch Cimbolinec slavil neuvěřitelných 103 let. Narodil se 13. října 1915 za Rakouska-Uherska. I když od konce války žil v Čechách a v posledních letech v Mělníku, považuje se za Rusína. Dětství a část dospělosti prožil na Zakarpatské Rusi.

22.10.2018

Mělník zpřístupní další podzemní sklepy

Mělník – Mělnický osvětový a okrašlovací spolek zavede milovníky podzemí do dalšího historického sklepa pod historickým centrem Mělníka.

20.10.2018

Mělnický přívoz přepravil přes 50 tisíc lidí

Mělník – Mělnický přívoz, který jezdil přes Labe od června do konce září jako náhrada za uzavřený most Josefa Straky, převezl za celou dobu svého fungování 51 716 lidí. Během června jezdil jen o víkendech, v červenci a srpnu každý den a dokonce i v září jezdil denně, místo avizovaných víkendů.

19.10.2018

V Mělníku už se nebude svážet bioodpad

Mělník – Svoz bioodpadu od rodinných domů v Mělníku končí. Ale jen pro letošní rok.

19.10.2018

Mládežnickému fotbalu na Mělnicku má pomoci Grassroots trenér

Mělnicko – Po celé republice se nedostává vesnickým fotbalovým klubům dětí, se kterými by mohly hrát mládežnické soutěže. Talentovaní fotbalisté raději dojíždějí do větších měst, kde mají lepší šance na svůj rozvoj. Na Mělnicku ale velký úbytek nepociťují. Zdejší okresní fotbalový svaz podporuje mládež finančně, jak jen to jde.

17.10.2018

OBRAZEM: Studenti gymnázia prožili branný den

Mělník – Studenti na mělnickém gymnáziu Jana Palacha prožili projektové vyučování s názvem Branný den. Vyučování se tak ujali například hasiči, policisté nebo záchranáři. Úkolem bylo, aby se studenti seznámili sice s běžnými věcmi, na které ale během vyučování není čas.

16.10.2018

Nový letoun v Aeru ukázali zaměstnancům a jejich rodinám

Vodochody /FOTOGALERIE/ - Zatímco v pátek se v Aeru Vodochody konal velkolepý roll-out pro letecké profesionály, politiky a média, tak na sobotu pozval prezident společnosti Aero Giuseppe Giorda své zaměstnance a jejich rodiny s dětmi. Přišly jich stovky!

16.10.2018

Policie hledá ženu, která se mohla stát obětí násilí

Střední Čechy – Policie pátrá po Kateřině Peškové ze Zlaté z Prahy – východ. Pohřešovaná byla naposledy viděna dne 23. září v 11.24 hodin, kdy odjela z místa svého současného pracoviště Centrum péče – Doubrava, spolu se svým bývalým přítelem.

16.10.2018

V Kralupech vysadí stromy přátelství

Kralupy – Už v pátek odpoledne budou v Kralupech na sídlišti Na Cukrovaru slavnostně vysazeny stromy přátelství, přičemž každý tento strom se stane symbolem spolupráce mezi městem Kralupy a jejich partnerskými městy nejen ze zahraničí. Jeden strom tedy připadne Hennigsdorfu, druhý bude pro Banyuls sur Mer, třetí pro Komárno, další pro Šabac, Hrádek nad Nisou a Środa Wielkopolska.

16.10.2018

Kraj schválil ještě šedesát žádostí o kotlíkovou dotaci. Další šance příští rok

Mělnicko - Ještě šedesátku žádostí v celkové hodnotě 6,5 milionu korun schvalovala krajská rada. Stalo se tak v rámci druhé výzvy, kdy mohou lidé žádat o peníze na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech.

15.10.2018

Mělničtí důchodci jsou hvězdami kalendáře

Mělník - Fotoateliér Mělník představuje charitativní kalendář, vytvořený ve spolupráci s Centrem seniorů, na jehož stránkách zazáří mělničtí důchodci. Projekt vznikl na podporu centra a zároveň je oslavou aktivního a optimistického přístupu ke stáří. Každý měsíc v kalendáři je věnován jednomu povolání, jež daný senior během svého života opravdu vykonával v kontrastu tehdejší doby a současností.

15.10.2018

Zastávka na vlakovém nádraží by měla sloužit od prosince

Mělník - Mělničany čekají zásadní změny v hromadné dopravě. Posílena bude autobusová doprava, na vlakovém nádraží bude nová autobusová zastávka a do Prahy pojede další ranní přímý vlak. Podle slov mělnického místostarosty Milana Schweigstilla na začátku prosince, v době, kdy se celostátně mění jízdní řády, by mělo dojít na Mělníku k rozdělení linky 474 na dvě.

13.10.2018

Podzim se blíží, je čas zazimovat chalupu

Mělnicko - Pokračující podzimní počasí zanedlouho přiměje téměř všechny chataře a chalupáře, aby své objekty připravili na zimu.

13.10.2018

Skoro sedmdesát rodin na Mělnicku získalo finanční podporu

Mělnicko - Finanční podporu pro rodiny s vážně nemocnými dětmi nadace Dobrý anděl získalo už patnáct rodin přímo z Mělníka a dalších čtyřiapadesát z Mělnicka. Podle Markéty Křížové z nadace Dobrý anděl díky každoměsíčním příspěvkům dárců tak mohou rodiny všechny těžkosti zvládat lépe alespoň po finanční stránce.

13.10.2018

V Neratovicích se koalice blíží, v Mělníku se stále bojuje

Mělnicko – Dobytí hradu zvaného koalice je v Mělníku zatím v nedohlednu. V Neratovicích už ovšem politici stojí před branami. Jisté je, že do jednoho společenství nepůjdou obě strany s nejvyšším počtem mandátů.

12.10.2018

Všetatský starosta ve funkci končí

Všetaty – Všetatský starosta Miroslav Baloun je jedním z nejdéle úřadujících starostů na Mělnicku. Ve své funkci setrval více než šestadvacet let. Letos ale končí. Ve volbách s Českou pravicí tentokrát nevyhrál. Už před volbami ovšem prohlašoval, že dál už starostou být nechce. Vždyť už je rok ve starobním důchodu a teď teprve si ho konečně užije.

12.10.2018

Hrubá stavba nové budovy mělnické dialýzy je hotová

Mělník – Začátkem příštího roku se pro mělnické pacienty s chronickým selháním ledvin otevře nové dialyzační středisko Fresenius NephroCare, které nahradí to stávající. Nová dialýza vzniká nedaleko stávajícího střediska v prostorách Nemocnice Mělník a aktuálně je hotová hrubá stavba, střecha a probíhají práce na vnitřních prostorách a parkovacích plochách.

12.10.2018

Přejezd na Kokořínské je ode dneška uzavřen

Mělník – Od dnešního dne bude doprava v Mělníku ještě o trochu složitější. Od rána je totiž zcela uzavřen železniční přejezd v Kokořínské ulici pro veškerou dopravu i pro chodce.

12.10.2018

Ve Velkém Borku je zřejmě rozhodnuto, ve Mšeně se stále jedná

Mělnicko – O nových starostech bude všude definitivně rozhodnuto až na ustavujících zastupitelstvech, která proběhnou na přelomu října a listopadu. Například ale ve Velkém Borku se zdá, že je o novém starostovi jasno. Zvítězilo tu hnutí SNK KOMUNIKACE-OTEVŘENOST_SPOL a nejvíce hlasů v křížkování tu získala lídryně Helena Vavřinová. Z devíti mandátů její hnutí obsadí pět židlí.

11.10.2018

Řidiči v mlze často považují stojící vozidla za jedoucí

Mělnicko - Léto už je definitivně pryč, nastává pravé podzimní počasí plné mlh a deště. Je velmi nutné, aby si řidiči uvědomili změnu počasí i s ohledem na styl jízdy.

11.10.2018

OBRAZEM: Draci brázdící nebe ohlásili podzim

Mělník - První říjnová sobota patří již sedm let mělnické Drakiádě. Na letišti na Chloumku bylo v sobotu 6. října nebe plné krásně barevných létajících draků různých velikostí a na ploše pobíhaly, stály, seděly či řídily draka desítky dětí a pravděpodobně stovky dospělých. 

11.10.2018

V Kralupech se koalice rýsuje a překvapení to zrovna nebude

Kralupy – Zatímco v Mělníku zuří zákopová válka a v Neratovicích zřejmě budou o vytvoření koalice rozhodovat volební uskupení s menším počtem mandátů, v Kralupech nad Vltavou už se koalice rýsuje. A žádná velká novinka to pro obyvatele města zrovna nebude.

10.10.2018

V Neratovicích našli první miminko v babyboxu. Jmenuje se Daniela

Neratovicích – Ve středu v časných ranních hodinách bylo do babyboxu v neratovické nemocnici uloženo vůbec první miminko. Byla to holčička a dostala jméno Daniela po pracovnici společnosti SCHOTT CR z Lanškrouna, Daniele Markové.

10.10.2018

O koalici zřejmě rozhodnou strany s nejmenší podporou voličů

Neratovice – Koaliční jednání, schůzky a návrhy se pochopitelně už naplno rozjely i v Neratovicích. Je více než pravděpodobné, že koalici a opozici budou skládat dohromady dvě nejsilnější strany, a to NeraHnutí, které získalo v městském zastupitelstvu dokonce osm mandátů a na druhé straně bude stát uskupení Neratovice jinak v čele se současnou starostkou Lenkou Mrzílkovou. Ti mají k dispozici křesel jen pět.

9.10.2018

Mělničtí policisté darovali krev

Mělník – Další skupina mělnických policistů darovala krev v transfúzní stanici zdejší nemocnice.

9.10.2018

V Záboří padl rekord

Kly – Kelská základní škola v Záboří je zapsaná v České knize rekordů. Upletli tu totiž nejdelší šálu, která omotala celou školu.

8.10.2018

V Mělníku to vypadá na zákopovou válku. Koalice je v nedohlednu

Mělník – V Mělníku to po volbách zatím vypadá na patovou situaci. Dohoda je v nedohlednu. Stávající koalice drží při sobě a nechce se rozdělovat, většinu se jí ale nedaří získat, dohromady dají jen devět mandátů. Chybí jim dva.

7.10.2018

Kostelec ani Mšeno koalici vůbec jasnou nemají

Mělnicko – Na koaliční jednání se chystají i čtyři politická hnutí v Kostelci nad Labem a stejný počet potom i ve Mšeně.

7.10.2018

Koaliční jednání v Mělníku probíhají všemi politickými směry

Mělník – Sestavit schopnou a funkční vládu v Mělníku bude pro vítězné politické strany zřejmě pořádný oříšek. Tři nejsilnější uskupení, Mé Město, ODS s podporou Strany Soukromníků a Ano 2011, získala shodně po čtyřech mandátech v novém zastupitelstvu.

7.10.2018

Na Mělnicku volilo více než 46 procent lidí

Mělnicko – Volební účast na Mělnicku se pohybovala nejníže v celém Středočeském kraji, svůj lístek vhodilo jen 46,31 procent. Méně lidí k urnám přišlo už jen na Kladensku. Naopak nejvíce lidí volilo na Praze – východ, tam účast překročila 54 procent.

6.10.2018

Kralupané chtějí znovu Holečka za starostu

Kralupy – V Kralupech volby dopadly podle očekávání. Největší přízeň voličů získali Starostové a nezávislí v čele se současným místostarostou Markem Czechmannem. S podporou téměř 29 procenty budou mít v příštím zastupitelstvu šest křesel.

6.10.2018

V Neratovicích hrozí patová situace. Kdo nakonec vytvoří koalici?

Neratovice – Ze všech tří velkých měst na Mělnicku bylo v Neratovicích rozhodnuto jako první. Lidé tu znali své zastupitele krátce po sedmé hodině večer.

6.10.2018

OBRAZEM: Kralupané volili i v městském muzeu

V Kralupech nad Vltavou, ve městě s přibližně 18 450 občany, proběhly volby do zastupitelstva města, konané ve dnech 5. a 6. října 2018, v celkem osmnácti okrscích. Většinou byly volební místnosti v budovách škol, kulturních zařízení a objektech hasičských sborů.

6.10.2018

Perličky z voleb na Mělnicku: Za plentou bylo plno a madam netušila, kam má jít

Cítov /FOTOGALERIE/ - I když jsou volit už poněkolikáté, nemusí se jim to vždy podařit bez komplikací. Dáma v Cítově se nenahlásila volební komisi a rovnou se svými hlasovacími lístky přinesenými z domova, zamířila za plentu. Jenže tam bylo v té chvíli plno a další voliči čekali frontu, aby mohli zakřížkovat své kandidáty. Zmatená dáma nejprve netušila, kam má tedy jít.

6.10.2018

Prevence mělnické kyberšikany zaujala i v Drážďanech

Mělník - Regionální muzeum Mělník prezentovalo svou dlouhodobou spolupráci s Programem prevence kriminality města na 27. mezinárodní konferenci v bavorských, český, hornorakouský a saských muzejních odborníků konané v Drážďanech. Jitka Králová edukátorka muzea a Tomáš Svoboda, vedoucí policejního mělnického obvodního oddělení, vystoupili s loňským úspěšným programem pro školy.

6.10.2018

Mělník opravil mosty a komunikace za 145 milionů

Mělník – Generální oprava starého mostu přes Labe, který je pojmenován po veslaři Josefu Strakovi, se blíží do finále. Do konce tohoto měsíce by měl být oficiálně otevřen i pro automobilovou dopravu.

5.10.2018

OBRAZEM: Komunální volby na Mělnicku začaly

Mělnicko - Volební místnosti se otevřely v pátek 5. října úderem 14. hodiny. Voliči vyrazili do volebních místností napříč okresem, aby rozhodli o novém obsazení městských a obecních zastupitelstev a někde i třetiny Senátu ČR. Mělnický deník monitoruje dění napříč regionem a zajímavosti vám budeme postupně přinášet ve fotoreportáži.

5.10.2018

Autorka prolézá kvůli autentičnosti prostředí v románech elektrárnu i jeskyně

Mělník - V mělnické knihovně se v rámci Týdne knihoven uskutečnilo ve středu 3. října autorské čtení spisovatelky Barbory Walterové Benešové. Po románu Divka, která nesměla mít sny a knize Dívka, která ztratila budoucnost vyšla autorce nová kniha tentokrát pro příznivce vědecko-fantastické literatury s názvem Došel nám čas.

5.10.2018

Bytů na Mělnicku výrazně přibylo

Mělník - Na Mělnicku přibylo 224 nových bytů. Je to málo, dostatek – nebo naopak příliš? A může to pomoci lidem hledajícím nové bydlení? Na to se budou různit názory nejen v odlišných lokalitách, ale i u jednotlivých lidí. Jisté je, že šlo přírůstek vyšší než v loňském roce. Meziroční srovnání ukazuje nárůst o 21,5 procenta.

3.10.2018

Šmejdi se vrátili do Kralup

Kralupy - Šmejdi se opět po delším čase vrátili do Kralup. Tentokrát se vydávají za zaměstnance společnosti Centrální výběrová řízení a nabízejí lidem levnější energie.

3.10.2018

Strážníky čeká nová služebna na Slovanech

Mělník - Už od příštího měsíce začne fungovat nová služebna městské policie na mělnických Slovanech. Potvrdil to starosta Mělníka Ctirad Mikeš. „Oblast na Slovanech je z hlediska bezpečnosti komplikovanější. Například v Italské jsou ubytovny a často dochází k rušení nočního klidu,“ vysvětluje Mikeš s tím, že takto budou mít strážníci situaci lépe pod kontrolou.

2.10.2018

Kandidáti berou voliče útokem, město je jeden velký poutač

Mělník – Letošní volební kampaně jednotlivých stran a hnutí, která v Mělníku bojují o voličovu přízeň, se točí především kolem napadání a shazování protivníků. Někteří z lídrů devíti stran, které chtějí získat křesla v městském zastupitelstvu, se shodují, že ještě nikdy se tu nenesly kampaně v tak negativním duchu. Centrum města je jeden velký volební poutač, který oslovuje místní na každém kroku. Jedni slibují kino v kulturním domě, jiní tvrdí, že plní své sliby a mluví pravdu a další na to kontrují tím, že chtějí hlavně lepší Mělník.

1.10.2018

OBRAZEM: Nebe bez mraků brázdily barevné větroně

Jelenice - Modelklub Mělník pořádal na modelářské ploše v Jelenici závody modelů letadel. Velmi slunečné a bezvětrné počasí soutěži větroňů řízených rádiem přálo a přilákalo milovníky a fanoušky všech možných modelů letadel.

1.10.2018

Homutův statek na Kokořínsku získal cenu Stavba roku

Kokořínsko – Homutův statek v Sedlci u Mšena na Kokořínsku získal cenu za nejlepší rekonstrukci památkového objektu v anketě Stavba roku Středočeského kraje 2018.

29.9.2018

Největším úkolem pro nové vedení radnice v Neratovicích bude parkování

Neratovice - V Neratovicích už naplno probíhají úderné kampaně všech osmi politických uskupení, která sestavila kandidátku s jedenadvaceti jmény. Lídři se překřikují v politických heslech a slibují občanům za jejich vhozený hlas do urny například lepší autobusové spojení do Prahy, přívoz mezi Lobkovice a Mlékojedy nebo také zvýšení bezpečnosti na komunikacích v Byškovicích, Lobkovicích a Korycanech.

28.9.2018

Před vrtulníkem se sebevrah ukryl, psovi se však neschoval

Mělnicko - Šťastný konec mělo pátrání kralupských policistů po muži chtějícím spáchat sebevraždu, který se měl nacházet na pomezí Mělnicka a Prahy-západ: v chatové osadě u města Libčice nad Vltavou. O okolnostech události z 20. září informovala s odstupem Markéta Johnová z mělnické police. „Velký podíl na záchraně života měli kladenští psovodi,“ připomněla.

28.9.2018

U Libiše komplikuje průjezd porucha blikání světel

Mělnicko - Na to, že při plánování cesty je třeba počítat s čekací dobou, upozorňuje policie motoristy, kteří jezdí po frekventované silnici I/9 spojující Mělník a Neratovice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT