VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Mělnicko

dnes 12:31

Kralupané viděli souboj nejlepších strongmanů

Kralupy nad Vltavou - Před kralupským kulturním domem Vltava se uskutečnila soutěž Strongman a Strongwomen. Jednalo se již o VI. ročník závodu siláků. 

dnes 07:07

Cítov je první v kraji! Výhra patří občanům, říká starostka

Cítov - Cítov se stal Vesnicí roku 2018 za Středočeský kraj a postoupil tak do celostátního kola. Přidal ke své sbírce stuh zatím nejvyšší ocenění - Zlatou stuhu, kterou získal ve 24. ročníku soutěže. Vesnice se do soutěže poprvé přihlásila před pěti lety a v každém roce si odnesla ocenění, diplom, v roce 2016 získala Bílou stuhu za činnost mládeže a v loňském roce Modrou stuhu za společenský život.

včera 19:36

Řidiče čekají změny na dálnici D11

Střední Čechy – Po paměti nemohou jezdit řidiči po hradecké dálnici kdekoli (stejně jako i po jiných komunikacích), nicméně mezi 25. a 26. kilometrem dálnice D11 to platí dvojnásob. Vyplývá to z upozornění Ředitelství silnic a dálnic ČR, varujícího před změnou vedení dopravy. Jedná se o opatření související s opravou dálničních nadjezdů (silnice číslo II/330), kterou provádí Středočeský kraj.

včera 12:25

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Mělnický deník

Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

včera 06:03

Unikátní podzemí bylo dvě stě let velkou popelnicí

Mělník - Mělnický osvětový a okrašlovací spolek pořádal v sobotu už čtvrtý den otevřených dveří mělnického podzemí. Ve spolupráci se Středočeskými vodárnami, které umožnily vstup přes svůj pozemek, se poprvé a pouze na jeden den povedlo zpřístupnit unikátní podzemní chodbu naproti poště v Tyršově ulici vedoucí pod Jungmannovy sady a radnicí na náměstí Míru až k bývalému plynojemu, který se nachází pod tamním parkovištěm.

včera 05:27

Mělnická Jizerská "50"

Mělník - V sobotu, 16.6.2018 se na náměstí Míru v Mělníku uskutečnila další, již jubilejní dvacátá pátá recesistická akce "Mělnická Jizerská 50".  

16.6.2018

Extrémní závod prověřil schopnosti záchranářů z celého Česka

Mělnicko – Běh do stráně se stodvacetikilovým mužem na nosítkách, půl kilometrový pochod s kládou na rameni nebo vytažení dodávky na laně do kopce. To vše zakusili čeští záchranáři na více, jak pětihodinovém testu odolnosti na Kokořínsku.

15.6.2018

Nečekaným problémem při rekonstrukci mostu se stali holubi

Mělník – Díky teplým a dlouhým suchým dnům se dělnicí na starém mostě přes Labe v Mělníku dostali dokonce do předstihu v harmonogramu prací. Vše nasvědčuje tomu, že by se mohl most pojmenovaný po veslaři Josefu Strakovi otevřít už dříve než na konci října letošního roku. Objevily se však nečekané komplikace s hnízdícími holuby.

14.6.2018

Mělnický přívoz funguje. Za první den přepravil přes 600 lidí

Mělník – Dlouho očekávaný přívoz přes Labe z Mělníka do Brozánek byl konečně otevřen. Hned první den provozu musel převozník přepravit více, jak šest stovek zájemců. Trasu mezi oběma břehy zdolal dokonce jedenaosmdesátkrát za jediný den. Teď ale nastaly nečekané komplikace a nástupní molo na mělnické straně se bude muset přestěhovat.

13.6.2018

Mělník zavádí systém vratných kelímků, chce tím snížit odpad

Mělník /ANKETA/ – Unikátní projekt, který zajistí méně odpadu po konání všech kulturních akcí v centru města, vymyslelo vedení mělnické radnice. Zavádí totiž systém vratných plastových kelímků. Ty jednorázové jsou totiž bezesporu největším objemem odpadu při všech konaných akcích po celém Česku.

12.6.2018

Skoro dva miliony z městské pokladny jdou na zeleň v parku Na Polabí

Mělník – Mělnická radnice začala před pár dny s revitalizací historického parku Na Polabí. Sto dvacet let starý park prochází rekonstrukcí po mnoha letech, do které město investuje skoro dva miliony korun. Do celé akce se vložil i okrašlovací spolek P.U.N.K., který v rámci svých workshopů obnovuje herní prvky na dětském hřišti vlastníma rukama.

11.6.2018

Volební kolotoč se znovu rozjíždí i v Neratovicích

Neratovice – Komunální volby se kvapem blíží. Voliči půjdou k urnám v pátek a v sobotu 5. a 6. října letošního roku.

11.6.2018

Školní ředitelé v Mělníku zůstávají ve svých křeslech, jen dva se změní

Mělník – Konkurzy na posty ředitelů téměř všech mělnických škol má radnice už za sebou. Většina současných ředitelů své posty obhájila. Jen dvě školní zařízení dostanou od září nové vedení. Novou ředitelku bude mít například základní škola v Mlazicích, kde bude od nového roku ve vedení sedět Petra Hrušková a školní jídelna, kde ředitelka odchází do důchodu a na její místo přijde Kateřina Dietlová.

10.6.2018

Cítovské oslavy přinesly zábavu i medaile oceněným občanům

Cítov /FOTOGALERIE/ - V pátek proběhly oslavy 120. výročí založení místní základní školy a v sobotu 9. června se cítovští sešli na místním hřišti, aby si slavnostně připomněli 750. výročí založení obce. 

9.6.2018

OBRAZEM: Silná bouřka zalila Mělnicko

Mělnicko - Silná odpolední bouřka se přehnala regionem. Například v Kralupech nad Vltavou zaplavila rychlá průtrž mračen několik ulic. Hasiči již zasahovali na několika místech ve městě, kde došlo k zatopení, jak silnic, tak sklepů. Opět byla neprůjezdná silnice V Růžovém údolí, Poděbradova u kolejí a zatopen byl i viadukt v ulici Mostní. I návštěvníci Dnů Kralup museli zdolat velkou vodu v zatáčce ulic Předmostí a nábřeží J. Rysa.

9.6.2018

OBRAZEM: Svatoantonínský jarmark lákal do dob minulého století

Mělník - Svatoantonínský jarmark na mělnickém náměstí Míru přilákal v sobotu nejen místní, ale dokonce i turisty ze zahraničí. Nakupovat bylo možné nejen pochoutky z dob našich babiček a prababiček, jako například špeňáťák, koláč s rebarborou, ale například i kytice levandule nebo keramiku. Nechybělo samozřejmě víno, které má na Mělnicku své jasné postavení. 

9.6.2018

Marek Hylebrant: Vtáhnout děti do děje je nejlepší způsob, jak je zaujmout

Mělník /FOTOGALERIE/ - Předškoláci, ale i děti školou povinné, zkrátka ti, kteří dorazili do malého sálu mělnického muzea, prožili příjemně strávený čas se záchranářem Markem Hylebrantem. Ten pravidelně dokazuje, že výuka první pomoci pro děti, ale ani pro dospělé, nemusí být nudná.

9.6.2018

Cítovští slavili 120 let založení školy

Cítov /FOTOGALERIE/ - Před místní základní školou se v pátek odpoledne 8. června sešly desítky dětí a dospělých z celého Cítova a všichni netrpělivě očekávali zahájení oslav dlouho před začátkem. A bylo co oslavovat. Od založení místní základní školy uplynulo 120 let.

9.6.2018

Unikátní projekt žákům přibližuje život s asistencí

Mělnicko - Ojedinělý projekt pro školy s názvem Můj život s asistencí měli možnost už vyzkoušet žáci některých škol na Mělnicku. Program je nabízen v letošním roce školám zdarma díky finanční podpoře organizace Asistence. Jeho cílem je respekt a úcta k lidem obecně, a především se zaměřuje na lidi s odlišností, v tomto případě na lidi na vozíku.

8.6.2018

Konopné pivo ochutnají na Festivalu piva v Neratovicích

Neratovice - Druhý neratovický Festival piva se koná v sobotu 9. června od 12 hodin. Pořádá ho sdružení Společně pro Neratovice. Přehlídka zlatavého moku spojená s ochutnávkou z produkce zajímavých českých pivovarů se koná ve Smetanově ulici, v parku za městským kinem.

8.6.2018

Moderní kostel v Libiši rozbouřil vášnivé debaty

Libiš – Moderní Kostel nejsvětější Trojice a Kardinála Berana s pastoračním střediskem, který chce vybudovat církev v historické části Libiše, názorově rozdělil nejen místní, ale i nejbližší okolí.

7.6.2018

Příběhy našich sousedů prezentovali žáci z Neratovic

Neratovice - Příběhy našich sousedů se v Neratovicích konaly již třetím rokem. Tentokrát bylo téma Český národ ve dvacátém století, provázeno komplikacemi. Žáci to ale zvládli na výbornou.

7.6.2018

Kralupští zastupitelé jdou znovu do volebního kolotoče

Kralupy – Komunální volby se kvapem blíží. Voliči půjdou k urnám v pátek a v sobotu 5. a 6. října letošního roku. Kralupští zastupitelé zatím neschválili počet zastupitelů pro příští volební období. Teprve se tím budou zabývat. Zatím jich bylo jedenadvacet. V současné době má v zastupitelstvu zástupce sedm politických hnutí.

7.6.2018

V květnu se v mělnické porodnici narodilo 124 dětí

Mělník – V minulém roce přišlo na svět v mělnické porodnici 1167 miminek, více bylo holčiček, celkem 587 a kluků jen o sedm méně.

6.6.2018

Přívoz v Mělníku už funguje

Mělník - Přívoz poprvé vyplul. Oficiálního zahájení provozu se ujali zástupci města, kteří nejprve v náročných jednáních vyjednali 50milionovou dotaci na nutnou opravu mostu, kterou by jinak muselo město hradit samo, a následně se jim podařilo najít provozovatele přívozu a dojednat s ním vhodné podmínky provozu. V červnu a září bude provoz víkendový, v červenci a srpnu každodenní.

6.6.2018

OBRAZEM: Mistr Petr Limprecht učí nemocné bojové umění

Mělník - Každé úterý dopoledne už dva měsíce se Petr Limprecht a Radka Havelková z mělnické městské policie věnují duševně nemocným klientům z mělnické pobočky organizace Fokus. Učí je bojové umění nejen pro to, aby se případně mohli ubránit, ale především pro to, aby cítili radost z pohybu.

5.6.2018

Proti zvýšení kapacity likvidace dokumentů nemají radní námitky

Střední Čechy – Souhlas bez námitek. Tak se středočeští radní v rámci takzvaného procesu EIA (posuzování vlivu na životní prostředí) postavili k záměru společnosti Reisswolf rozšířit své aktivity v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Tato firma je známá službami v oblasti archivace a skartace, přičemž nabízí jak likvidaci dokumentů, tak dat v elektronické podobě.

5.6.2018

Lidé na Mělnicku nejvíce utratí za potraviny a bydlení

Mělnicko – Za co všechno jsme ochotni svůj plat utratit? A liší se v tom jednotlivé části republiky?

4.6.2018

OBRAZEM: Zámecký park patřil v neděli cestě kolem světa

Liblice - Nedělní návštěvníci zámecké zahrady Liblice absolvovali Cestu kolem světa. Děti spolu s rodiči prošly devět soutěžních stanovišť, která představovala devět států prezentovaných příslušníky daného národa v kostýmech. U každého stanoviště byla připravena soutěž střelba z luku, stavění z kostek, lovení ryb, hokej a spoustu další zábavy a soutěží. Děti sbíraly po absolvování soutěží razítka a po splnění všech úkolů dostaly dárek.

4.6.2018

Nová destinační agentura bude lákat turisty do mělnického regionu

Mělník – Mělník vstupuje do nově vznikající regionální destinační agentury pod názvem Severozápad. Spolu s Kladnem a Mladou Boleslaví budou lákat turisty na Polabskou stezku nebo Máchův kraj.

3.6.2018

Děti hasily maketu hořícího domu

Mlékojedy – Sobotní dopoledne patřilo v Mlékojedech dětem. Sbor dobrovolných hasičů, společně s dalšími místními spolky za podpory města Neratovice, uspořádaly na místním malém hřišti Dětský den. 

3.6.2018

OBRAZEM: Muzikanti rozezpívali Mlékojedy

Mlékojedy – Sedmým rokem úspěšně pořadatelé zorganizovali v Mlékojedech u Neratovic Country a Bluegrassový festival. Sobotním velmi horkým dnem se linuly obcí i blízkým okolím nádherné tóny. 

3.6.2018

V neděli v Mělníku burácely motory

Mělník – Nedělní ráno se probouzeli mělničtí lidé do zvuku burácejících motorů. Sledovat tuto přípravu mohli návštěvníci již od brzkého rána na tréninkových jízdách v okolí historického náměstí. 

3.6.2018

OBRAZEM: Největší úlovek v Tuhani byl odměněn

Tuhaň - Dětskými rybářskými závody oslavily svůj svátek děti v Tuhani. Již počtvrté zamířily se svým rybářským náčiním ulovit největší rybu.

2.6.2018

Lucie Bílá pozvala domů policisty. Rozesmátí byli všichni kolem

Střední Čechy - Oslavu svého svátku za účasti řady policejních uniforem i čtyřnohých strážců zákona během poslední květnové neděle zažily a užívaly si děti z Otvovic na pomezí Kladenska, Mělnicka a Prahy-východ.

2.6.2018

U vlakového nádraží vznikne nové parkoviště

Mělník – Dojezdy autem do hlavního města jsou stále větším problémem. Město chce Mělničany naučit jezdit vlakem.

1.6.2018

Na malé zakázky se firmy nehlásí, berou ty drahé

Mělnicko – Peníze na opravy silnic a chodníků obce mají, chybí ale firmy, které by tu práci vykonaly. Stavební společnosti si ale mohou vybírat, zakázek je na trhu dost. Proto dávají přednost raději větším soukromým zakázkám. Spolehlivé firmy tak obcím unikají a na výběr je jen z těch méně kvalitních.

31.5.2018

Zájemci o brigády mají z čeho vybírat, nabídek je dost

Mělnicko - Do lavice už v září neusednou, škola je pro ně minulostí, ale poslední prázdniny si ještě většina z nich pořádně užije. Čerství absolventi s nástupem do zaměstnání nespěchají. Status studenta, to znamená úhrada zdravotního a sociálního pojištění, mají studenti středních odborných učilišť a středních škol do 31. srpna. U studentů vysokých škol platí, že pojištění je placeno do konce následujícího měsíce po vykonání státní zkoušky.

30.5.2018

Centrum Mělníka se mění na závodní okruh

Mělník – Z města zmizely všechny betonové ostrůvky a všechny značky, zábradlí a železné prvky jsou obaleny pytli naplněnými molitanovou drtí nebo pet lahvemi. Mělničané se ptají, co se bude dít? Odpověď je jednoduchá. Po více než padesáti letech se do města vrací tradiční závod Mělnický okruh a rallysprint, který pořádá Czech Racing Team.

30.5.2018

Rodiče protestují proti odvolání ředitelky kojetické školy

Kojetice – Rodiče žáků základní a mateřské školy v Kojeticích řeší odvolání současné ředitelky Pavlíny Komeštíkové.

29.5.2018

Paměť národa ožila na Mělníku

Mělník /FOTOGALERIE/ - V pondělí se v Masarykově kulturním domě na Mělníku uskutečnila slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů, který dokumentární tvorbou přibližuje vzpomínky pamětníků z Mělnicka.

29.5.2018

Projekt tramvají do Zdib už čeká na peníze

Střední Čechy – Prodloužení tramvajové trati z pražských Kobylis do středočeských Zdib už není jen snem či jakousi vzdálenu vizí. Jedná se již o připravovaný záměr, který čeká na schválení dotace z evropských peněz v rámci IROP; Integrovaného regionálního operačního programu. Tím, že středočeští radní rozhodli o jeho zařazení do takzvaného zásobníku projektů připravených pro evropské financování, se tyhle plány o něco přiblížily skutečnosti. S vlastní výstavbou (kdy součástí zamýšlené akce je i kompletní rekonstrukce silnice II/608 v úseku od Kobylis až do Zdib a vybudování parkoviště P+R) se předběžně počítá v letech 2022–2024.

29.5.2018

Elektromobil si dobijete i v Neratovicích

Neratovice - Majitelé vozidel, která ke svému pohonu využívají elektrickou energii, mohou na Mělnicku využívat dvě místa, kde si své elektromobily nabijí. Kromě rychlodobíjecí stanice u Elektrárny Mělník v Horních Počaplech je už tři týdny v provozu také běžná dobíjecí stanice na neratovickém náměstí Republiky.

29.5.2018

I po roce protikuřácký zákon stále dělí společnost

Mělnicko – Už jeden rok kuřáci postávají před hospodami s cigaretou v ruce za jakéhokoliv počasí a vzduch uvnitř lokálů se pročistil. Na konci května to bude přesně dvanáct měsíců, co si není už možné nejen v hospodách, restauracích a kavárnách zapálit.

28.5.2018

Auto sjelo ze srázu, jeden člověk zemřel

Vehlovice – V pondělí odpoledne došlo k dopravní nehodě osobního automobilu na silnici číslo devět z Mělníka do Liběchova přímo ve Vehlovicích. Zatím z neznámých důvodů auto sjelo ze silnice a zřítilo se dolů ze srázu.

28.5.2018

OBRAZEM: Fotbalové hřiště patřilo sportujícím dětem

Byškovice - Byškovičtí sokolové ve spolupráci s místním mysliveckým sdružením a skauty z neratovického přístavu připravili v neděli pro děti sportovní dopoledne plné soutěží a zábavy.

28.5.2018

OBRAZEM: Děti zaplnily areál asociace, dočkaly se i pěny

Neratovice - Děti z Neratovic a okolí slavily svůj svátek v sobotu v areálu Asociace víceúčelových základních organizací technických sportů a činností v Kostelecké ulici.

28.5.2018

OBRAZEM: Soutěž Plamen v Úžicích

Úžice – Tento víkend byl pro malé i velké hasiče z Mělnického okresu velmi důležitý. Poslední okresní kolo Plamen se odehrálo tento rok v Úžicích. Zde se zakončilo vyhodnocení hasičské soutěže Plamen za celou sezónu, ještě před prázdninami.

28.5.2018

OBRAZEM: Děti v Neratovicích soutěžily s Městskou policií

Neratovice - Městská policie Neratovice připravila společně s městem a dalšími organizacemi krásný dětský den. Organizace AVZO TSČ ČR poskytla prostor pro tuto akci. Zde ukázali svou techniku hasiči z HZS Mělník se služebnou v Neratovicích, místní městská policie nebo firma Claass se svou zemědělskou technikou a Josef Štangl z Libiše s vojenskými historickými vozidly. AVZO modeláři vystavili své modely letadel. Děti si den plný zábavy a her užívaly soutěžením v chytání rybek nebo házením kroužku na tyč. Mohly se svézt na konících, nebo zkusit, jak letí malá letadélka. Den se vydařil a všichni odcházeli spokojeni.

28.5.2018

OBRAZEM: V Obříství se tancovalo až do večera

Obříství - Obřístevský spolek májový uspořádal o víkendu Staročeské máje za pěkného hudebního doprovodu skupiny BONUS. Sobotní májový den, jemuž předcházela příprava a postavení májky, zahájili zdobením koňského povozu. Slavnostní zahájení bylo v půl jedné u májky před cukrárnou U Sikorek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT