V centru města budou muset řidiči počítat s dopravními omezeními a změnami. O jejich konečné podobě ale rozhodnou až po volbách noví zastupitelé.

Současní zastupitelé města už sice návrh dopravních úprav schválili, některé z nich ale zatím nejsou jisté, protože jednání stále ještě pokračují.

Platí už například pěší zóna ve Svatováclavské ulici. Zákaz se netýká pouze rezidentů, hotelových hostů a zásobovacích vozů. Přesto někteří řidiči novou úpravu nerespektují a do ulice zajíždějí.

Mělnický starosta Miroslav Neumann připomněl, že dodržování pravidel v ulici od náměstí k zámku kontrolují strážníci.

„Návrh na dopravní uspořádání zastupitelé přijali s výhradami. Jednáme také s podnikateli v centru města, kteří se obávají útlumu zákazníků především kvůli zavedení mýtných bran na náměstí Míru,“ řekl Neumann a dodal, že v souvislosti se zavedením mýtného se objevují také technické problémy nebo nutnost změny územního plánu.

Předseda dopravní komise a zastupitel Milan Schweigstill uvedl, že systém mýtného funguje například v Kutné Hoře. Poplatek za vjezd na náměstí by se podle Schweigstilla odvíjel od času, který šofér s vozem v centru stráví. „Deset minut by bylo zdarma, půl hodina by vyšla například na dvacet korun a nejdražší by bylo parkovné za hodinu a delší dobu,“ navrhl Schweigstill a dodal, že cílem je omezit počet vozidel parkujících v historickém centru města.