VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Adéla Dutková: Myslím, že na běhání jsem trochu závislá

Mělník /ROZHOVOR/ - Pochází z Mělníka a bydlela na Chloumku u lesa. Je studentkou, zaměstnankyní a svým způsobem i podnikatelkou. Je jí 20 let a trochu se vymyká svými zralými názory na život a svojí všestranností a úžasnou pílí dnešní mládeži.

17.5.2018
SDÍLEJ:

Adéla Dutková.Foto: archiv Adély Dutkové

V dnešní době všeobecně panuje názor, že dnešní mládež je líná. Nebudeme asi polemizovat, zda je to pravda či nikoliv, ale pokud bychom tento názor přijali, tak vy se tomu zevšeobecnění rozhodně vymykáte, ač je vám teprve dvacet let. Co všechno v současné době stíháte?
V současné době studuji Baťovu univerzitu ve Zlíně, ekonomiku a management, pracuji na zkrácený úvazek ve firmě stylové módy jako prodavačka a současně jsem leaderem pro přímý prodej v jedné kosmetické firmě.

To rozhodnutí jít studovat do Zlína bylo hned po maturitě?
V Mělníku jsem vystudovala gymnázium a hned jsem se hlásila na vysokou. Nechtěla jsem mít žádné přerušení, ale hned pokračovat ve studiu. Ze svého okolí vím, že pak už člověk hůř zapadne do studentského života a možná se k tomu už nevrátí. Mladí lidé pak nemají o studium už zájem, přičichnou si k vlastním penězům a už se jim nechce pokračovat. Podle mě je to jen hrstka, která najde dobrou práci, která je naplňuje, takže studovat jsem chtěla hned.

Zlín byl jediný výběr anebo jste se hlásila na víc škol?
Já jsem toužila vždy jít na Moravu, mám tam tetu, za kterou často jezdím a vždycky se mi tam moc líbilo a vždycky jsem si říkala, já tady prostě jednou skončím. Takže jsem si tím vlastně splnila sen.

Ale narodila jste se v Mělníku?
Ano, narodila a část rodiny pochází z Mělníka a část ze Šumavy a musím říct, že když jedu na Šumavu, tak tam cítím, že tam mám kořeny, ale Morava mi učarovala.

A jak se dá vše zvládnout? Studium na univerzitě je denní?
Ano je denní, ale na Moravě jsou v obchodě, kde pracuji, hodně vstřícní, takže chápou moje časové limity. Nyní mám pracovní úvazek 15 hodin týdně a směny mi naplánují, tak jak já potřebuji a to zvládnout lze. Při studiu na gymnáziu jsem pracovala u stejné firmy v Praze a tam nebylo úplně možné se dohodnout předem nějaký časový plán. Bylo to zkrátka složitější.

A k tomu všemu se ještě zabýváte přímým prodejem kosmetiky.
Ano, v současné době pracuji jako leader, vždycky jsem chtěla něco víc, byla jsem a jsem spokojená tedy s tím, co mám, a jsem neskutečně vděčná, že mohu dělat vše, co mě baví, ale vždy chci dál a výš.

Zkrátka, když člověk dosáhne v dané činnosti určité úrovně, přestává ho to naplňovat a chce něco víc.
Ano, přesně tak to cítím.

A v kolika letech jste se začala zabývat kosmetikou prostřednictvím přímého prodeje?
No dost brzy. Bylo mi dvanáct a vystřídala jsem tři firmy přímého prodeje kosmetiky, než jsem zakotvila asi v patnácti tam, kde jsem nyní.

Adéla Dutková.Přímý prodej tady byl hodně populární začátkem devadesátých let, ale dnes v době internetu a velké konkurence to musí být mnohem těžší. Ale vás určitě baví setkávat se s lidmi.
Přesně tak a taky mě na tom baví ta svoboda, že tu práci mohu dělat, kdy já chci, Mám týdny volnější, kdy vím, že když teď nic neudělám, nic se nestane, ale musím si to samozřejmě pořád hlídat. Když by člověk hodně povolil, už by se k tomu na tu samou úroveň rozhodně nemohl vrátit. Baví mě být svým vlastním pánem a to že mohu do své práce vnášet určitou kreativitu.

A práce v obchodě s módou vás baví? Tam jste jako zaměstnanec.
Podle mě každá práce je především o lidech. A o vztazích, jak moc si s těmi lidmi sednete. Když jsem pracovala v Praze, bylo to víc obecné, tím že Praha je velká, není tam taková soudržnost jako je ve Zlíně, kde teď pracuji kvůli studiu. Tam je trochu jinak. Ve Zlíně se mezi s sebou kolegyně kamarádí, tráví spolu i volný čas. Práce mě tedy hodně baví, ale doživotně bych ji dělat nechtěla, víc mě baví prodej kosmetiky. Tady jsem se pro ni rozhodla, protože na Moravě najít práci, je dost těžké a v tomhle jsem měla zkušenosti. Práce mě baví také proto, že jsem mezi holčičími věcmi a to má myslím ráda většina žen. Práce s lidmi je samozřejmě těžká, ale já nepodléhám stresu, dokážu zvládat nálady zákaznic a nebrat si to osobně. Každý den není samozřejmě krásný, ale s lidmi pracuji dost let a pořád mě to baví.

Když vás tak poslouchám, zbývá vám čas na přátele, na osobní život?
Když chce se mnou někdo něco podniknout, tak mu říkám, dej mi vědět týden dopředu a já si na tebe čas udělám. Jen si jej samozřejmě musím naplánovat. Ale na přátele nikdy nezapomínám. Takže vždy odpovídám, napiš a já si udělám okýnko, které bude jenom pro tebe. Já už jsem na to zvyklá, ještě když jsem studovala na gymplu. Vždy jsem měla 2 až 3 nějaké práce a o přestávce jsem vyřizovala zmeškané telefonáty. Říkali mi telefonní ústředna.

A co vás vedlo k tomu takto moc pracovat? Byla to hlavně finanční otázka?
Já jsem se vyloženě za nějakým výdělkem nehnala, ostatně ani to nebyly výdělky, které by až tak stály za to, Ale samozřejmě ano, i finanční otázka hrála roli. Já jsem si musela vždy vše vybojovat sama. Ale toho rozhodně nelituji. Já vlastně nikdy ničeho nelituji, vše mě posouvá někam dál a všechno v životě beru jako obrovský přínos. Pracovala jsem vlastně i v dětském centru a hlídala děti a v cestovní kanceláři, kterou vlastnila teta, jako animátorka a i jako kuchařka.

Koukám, že váš krátký dvacetiletý život je opravdu nabitý zkušenostmi a nezvykle pestrý.
Vždycky jsem chtěla zvládnout všechno sama. Já jsem nikdy nedokázala říct třeba taťkovi, se kterým žiju osm let, i když je to běžné, že chci třeba tuhle kabelku. Já to mám tak, nemáš na to, tak to prostě teď nebudeš mít. Tak makej a vydělej si. Kup si to, až to půjde. A když mi do toho něco přišlo a já to nemohla mít, tak jsem se z toho taky nezbláznila. Jsem plnoletá a nechci si říkat o věci, po kterých toužím. Já to tak mám prostě nastavené. Do toho, jaká teď jsem, mě nikdo nevychoval. Já věřím na duši a duchovno, takže něco mám v sobě zřejmě i zakódované. Abych se vrátila ještě k tomu výdělku. Já dělám samozřejmě o hodně víc především v té kosmetice a těžko se vzhledem k času, který tomu věnuji, dá hovořit o nějakém zisku.

Tyhle věci musí prostě člověka bavit, jinak by to nemohl dělat.
Ano přesně tak. Já mám pocit, že se při té práci realizuju a to je asi hnací motor. Ale samozřejmě ty práce dělat musím. Na Moravě při studiu bych to prostě neutáhla. Nechci tahat peníze z taťky, když si na to mohu vydělat.

Probrali jsme teď všechny vaše činnosti. Mohu se zeptat na něco z vašeho soukromého života? Vy žijete s tatínkem?
No s tatínkem jsem žila osm let, ale teď vlastně žiju převážně sama na Moravě. Já do Mělníka už jezdím jednou za tři týdny tak na tři dny.

A co vás ještě baví?
Baví mě cestovat, akorát že je to samozřejmě můj nejdražší koníček.

A kde jste byla nejdál?
Asi v Tunisku, pak jsem byla v Turecku, na Mallorce, v Monaku, Francii a Španělsku. Nejvíc mě baví poznávací pobyt. Letos si chci splnit sen, který mám už několik let. Když tedy někomu o tom řeknu, tak se většinou podiví: no to je teda sen.

A kam to bude?
Chci jet do Vídně. Moc mě vždycky bavil dějepis, i jsem ho chtěla studovat. Jo vlastně mě bavila ještě chemie a tu jsem chtěla taky i studovat. Takže jsem si vedle gymnázia podala i přihlášku v Mělníku na zemědělku, kde měli otevřít nově tento obor. Nakonec se ale neotevřel a já jsem šla na gympl. A tam se moje nadšení pro chemii změnilo, tam mě totálně nebavila a nebavil mě vlastně ani dějepis, protože paní profesorka jej podávala naprosto nezáživnou formou. Měla jsem pocit, že nás nic nenaučila. Samozřejmě, že je to hlavně na tom člověku, co se naučí, ale někdo ho musí nadchnout. Ale studia na gymnáziu určitě nelituju. Miluju to tam. Byla to nakonec nejlepší volba, kterou jsem mohla udělat.

A proč vás láká Vídeň? Ostatně teď z Moravy to máte kousek. Můžete jet do Vídně i na kafe.
Jak jsem říkala, milovala jsem dějepis a moje nejoblíbenější období byl Řím, starý Řím a Řecko a potom Habsburkové. Já zbožňuju císařovnu Sisi, Alžbětu a zbožňuju jejich sídlo, a právě už kolik let se tam chci podívat. Já vím, že to není žádný velký sen a všichni mi říkají, tam už jsi mohla být desetkrát. No nějak nebyla. Tak letos si ho snad splním.

No teď to máte opravdu blízko.
No já už to mám dohodnuté s kamarádkou, ale pravděpodobně stejně pojedeme odsud. Z Mělníka. Takže když nic jiného tohle léto, tak určitě pojedu do Vídně.

A další vaše zájmy? Čtete?
No ani moc ne vzhledem ke studiu, kdy toho načítám hodně, ale zbožňuju Viewegha a potom klasiku 18. až 19 století. Ale můj obrovský koníček je běhání. Běhala jsem rok a půl. Pak jsem to na rok přerušila, když jsem pracovala v Praze. Tam se dělali jedenáctky směny a běhání jsem fakt nestíhala. A teď opět začínám běhat, takže doufám, že se dostanu do původní formy. Musím říct, že jsem na tom byla závislá. Běhala jsem v jakémkoliv počasí a měla jsem úplně prošlapané boty.

Takže běh milujete?
Ano, já si taky u něj odpočinu, když jsem měla nějaký strašný den. A navíc si promyslím, co mám ještě udělat, co v tom dni mě ještě čeká. Srovnám si všechno v hlavě. Co mě taky za těch téměř osm let práce naučila, že musím plánovat, musím být dochvilná. Aby ta práce byla hotová do určité doby. Naučila jsem si čas naplánovat tak, i když někdy toho mám strašně moc, abych to všechno stihla. Tyhle všechny roky práce mi tohle daly a já to považuji za velké plus. Já zbožňuji tenhle život a jsem ze všeho nadšená. Jsem takový ze všeho nadšený člověk. Ale důležitá je pro mě rodina a kamarádi a čas si na ně udělám, i když furt pracuju.

Máte nějaké sourozence?
Ano mám sestru a je jí čtrnáct let a pak mám jednu nevlastní sestru.

Jaké jsou vaše plány po vysoké? Ta je na čtyři roky?
No tři roky na bakaláře a pak dva roky magisterské studium. Přiznávám tedy, že město Zlín jako takové se mi moc nelíbí, ale v podstatě jsem tam spokojená, tak uvidím. Mně se ale líbí Morava jako taková. Je tam všude zeleň, o kterou se velmi starají. Co ale obdivuji nejvíc, ve Zlíně jsou dva obrovské parky a lidé se tam opravdu scházejí a tráví tam čas. Zkrátka to tam žije. A je tam hodně studentů. Zlín je sice velmi industriální město, ale pořád je to i studentské město.

A ty plány?
Prý jsou hodně naivní. Nevadilo by mi sehnat si práci ani jako zaměstnanec i samozřejmě i jako podnikatel. Mě strašně baví ekonomie, ostatně proto jsem si tuto školu i vybrala a máme tam i předmět řízení, je to management a vůbec by mi nevadilo, kdyby se mi povedlo najít nějakou díru na trhu a pracovat samostatně. Založit si vlastní firmu a tu si piplat. Dávat tam svoje myšlenky a nápady, to mě baví. Sama vím, že je to dost naivní, firmy přibývají a mít nějaký nápad není tak jednoduché, protože všechno už tu je. Mohla bych samozřejmě i pracovat jako zaměstnanec. Byla jsem nedávno na pohovoru v Brně, kde mi nabízeli docela vysoký post, i když jsem dosud nedostudovaná, ale to dělá ten můj životopis, a když se mě pán ptal, co bych vlastně přesně chtěla dělat, já jsem odpověděla já nevím, já opravdu nevím. Myslím, že takto by se u pohovoru samozřejmě odpovídat nemělo, ale já zatím přesně nevím, co chci. Mě by zajímalo spoustu věcí, jen si je tak vyzkoušet. Třeba cestovku. Ale mám chuť si vyzkoušet třeba banku. Ne call centrum, ale vysloveně styk s klientem, a to bych si chtěla vyzkoušet v létě. Všude je zapotřebí samozřejmě praxe, vzdělání nestačí, tak chci zkusit proto tu banku.

Proč zrovna banku?
Mám představu být ve firmě, kde se krásně oblíká a kde není ženský prvek zanedbatelný a kam budu moct vložit svoje myšlenky, svoji kreativitu. Ale to samozřejmě banka úplně není, to je jen kvůli praxi. Chtěla bych mít práci, kde mě pochválí, Pro mě je pochvala důležitá a je to hnací motor. Na mě pochvala hodně platí a mám ráda, když někdo uzná moji práci.

Adéla Dutková.No pochvala není zrovna trend, který by současné firmy vyznávaly.
Ano, to je pravda. Dnes se moc nechválí, ale já to k životu potřebuji. A musím říct, že na škole ve Zlíně nás k tomuhle hodně vedou. Je to škola pro ekonomy a manažery a tomu jsou přizpůsobené všechny předměty. Takže nás opravdu vedou k tomu, že je osobní kontakt s podřízenými důležitý a pochvala je nutná. A někdy stačí jen poklepání na rameno. Moje babička byla učitelka a velmi velevážená učitelka a dodnes na ni všichni vzpomínají, jak byla strašně milá a uměla pochválit. A tohle mám stejný jako s tou Moravou. Já si myslím, že člověk by měl jít za svými sny, ne tedy přes mrtvoly, ne urputně, ale lehce. A splnit si ho. A stejně jako jsem vždy věděla, že jednou na tu Moravu půjdu, tak vím, že někdy budu učit. Chci si udělat v nejbližší době pedagogické minimum, ne až někdy, ještě teď při škole a už jsem si i zjišťovala, že je možné si jej udělat i na škole, na které v současné době studuji. Dnes jsem zrovna byla na gymplu, chtěla jsem pozdravit svoji paní profesorku. Zrovna zvonilo a na chodbě nikdo nebyl. Já jsem se rozhlídla a řekla jsem si, že stejně vím, že se sem vrátím. Mohla bych někdy učit ekonomiku, ale úplně nevím přesně, jakou aprobaci bych mohla mít. Sice jsou mým dalším zájmem cizí jazyky, miluju francouzštinu a španělštinu, ale jdou mi těžce a vyučovat bych je asi nemohla.

To chcete zvládnout při tom všem ještě další studium?
Ano teď, dokud v tom všem jsem a hlava je otevřená všem informacím a je to mnohem snadnější než později. A já vím, že to zvládnu, dám na svoje pocity. Chci to dělat ještě teď na vysoké, ne až někdy potom. To je jeden můj cíl a další cíl je vyjet do zahraničí na nějakou dobu třeba jako air pair nebo i práce v hotelu by stačila a naučit se pořádně nějaký jazyk, i když na to učitelství to asi nebude. Už se o to pokouším nějakou dobu, ale dosud mi to nevychází vždy z nějakých objektivních příčin. Asi nebyl ještě ten správný čas.

A když jazyky nepřichází v úvahu, jaká jiná aprobace k té ekonomii by podle vás nebo pro vás byla vhodná?
No myslím, že zeměpis. Babička taky učila zeměpis, a to se mi líbilo. A je to vlastně i tom cestování, co mě baví. Takže bych si chtěla zeměpis dodělat.

Já myslím, že sny se plní, pokud není člověk nějak urputný a nechá je plynout. Takže učit asi někdy budete.
Přesně tak. Já si i myslím, že proto mi nevyšel ten sen s air pair, ta práce v zahraničí. Byla jsem moc urputná. Strašně jsem to chtěla a bylo mi líto, když to nevycházelo. Dokonce jsem měla na gymnáziu, kde člověk samozřejmě nemohl jen tak chybět, vyjednáno, že nebudu ve škole v červnu a vycestuju na tři měsíce, což je přijatelná doba na tuto práci. Já jsem nikdy ve škole nechyběla, chtěla jsem mít vždy dobrý pocit, ale tady jsem byla ochotná to obětovat. Měla jsem už týden před tím sbaleno a všem jsem rozhlásila, že tady tři měsíce nebudu. Tak moc jsem to chtěla a nevyšlo to. A vloni jsem to zkoušela opět a opět urputně a znovu to nevyšlo.

Ještě nějaký sen do budoucna?
Vždy jsem si musela dobít vše sama a pro mě je nepředstavitelná představa, že bych se někdy v životě nedokázala postarat sama o sebe. Narodila jsem se a bydlela několik let na Chloumku u lesa a pro mě je to krásné místo k žití. Jednou bych tedy chtěla dům právě u lesa. Zjistila jsem, že je pro mě důležitý nejen klid ale i ten les. Domek s velikánskou zahradou. Mám to nastavený tak, že chci nejdřív pracovat a pak mít ten domeček. Možná jsou moje sny hodně vysoké, ale třeba se mi to splní.

Autor: Marta Dušková

Autor: Redakce

17.5.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč Obsluha ostatních strojů a zařízení na výrobu, zpracování, uchování potravin a příbuzných výrobků Obsluha balící linky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Práce na balící lince., Odbavování + skládání potravinářských výrobků, Kontakt:, Vacková Zuzana, tel.: 730 154 692, , e-mail: zuzana.vackova@oksat.cz. Pracoviště: O.k. automot & sat s.r.o. 01, Mělnická, č.p. 133, 277 32 Byšice. Informace: Zuzana Vacková, +420 730 154 692. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidiči C+E. Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 65000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - praxe s návěsovou soupravou podmínkou, převážně jízdy v okruhu do 40 km od Mělníka, Nabízíme: prémie za dobré výsledky,příspěvek na stravování, týden dovolené navíc, Kontakt: p. Roudnický telefonicky 8:00-16:00. Pracoviště: Servis dopravní techniky, a.s. - vraňany, 277 07 Vraňany. Informace: Tomáš Roudnický, +420 737 229 777. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 17 000 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Pracovníci ostrahy, strážní. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: spolehlivost, výpis z rejstříků trestů, zdravotní průkaz, profesní zkouška strážného výhodou(zajístíme), Nabízíme: motivační odměny, možnost záloh, příspěvek na dopravu a ubytování, Místo výkonu práce: OD Kaufland Mělník, Kontakt: osobní schůzka na informacích v Kauflandu 9:00-22:00, telefonicky kdykoliv. Pracoviště: Alsupa, s.r.o. - mělník, Klášterní, č.p. 3630, 276 01 Mělník 1. Informace: Leo Jeřábek, +420 775 554 702. Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 13 500 Kč Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: - Obsluha strojů při výrobě betonových výrobků., - požadujeme dobrý zdravotní stav, - jedná se o fyzicky náročnou práci, Kontakt: Synetar Mykhailo ÚT a ČT 9:00 - 14.00, , tel.: 774 278 735, e-mail: rytmeltrading@email.cz. Pracoviště: Rytmel trading s.r.o. lužec, 9. května, č.p. 259, 277 06 Lužec nad Vltavou. Informace: Mykhailo Synetar, +420 774 278 735.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Cílem branného dne je, aby si děti věděly rady v krizových situacích a dokázaly poskytnout první pomoc.
19

OBRAZEM: Studenti gymnázia prožili branný den

Videosouhrn 15.–16. října 2018

Požár lyské Kovony a hromadná nehoda v tunelu: prohlédněte si videa dne

Policie hledá ženu, která se mohla stát obětí násilí

Střední Čechy – Policie pátrá po Kateřině Peškové ze Zlaté z Prahy – východ. Pohřešovaná byla naposledy viděna dne 23. září v 11.24 hodin, kdy odjela z místa svého současného pracoviště Centrum péče – Doubrava, spolu se svým bývalým přítelem.

V Kralupech vysadí stromy přátelství

Kralupy – Už v pátek odpoledne budou v Kralupech na sídlišti Na Cukrovaru slavnostně vysazeny stromy přátelství, přičemž každý tento strom se stane symbolem spolupráce mezi městem Kralupy a jejich partnerskými městy nejen ze zahraničí. Jeden strom tedy připadne Hennigsdorfu, druhý bude pro Banyuls sur Mer, třetí pro Komárno, další pro Šabac, Hrádek nad Nisou a Środa Wielkopolska.

Zastávka na vlakovém nádraží by měla sloužit od prosince

Mělník - Mělničany čekají zásadní změny v hromadné dopravě. Posílena bude autobusová doprava, na vlakovém nádraží bude nová autobusová zastávka a do Prahy pojede další ranní přímý vlak. Podle slov mělnického místostarosty Milana Schweigstilla na začátku prosince, v době, kdy se celostátně mění jízdní řády, by mělo dojít na Mělníku k rozdělení linky 474 na dvě.

Mělnické Hansoo přivezlo z Moravy čtrnáct medailí

Mělník /FOTOGALERIE/ – Mělničtí taekwondisté z klubu Hansoo Mělník pod vedením Petra Limprechta o víkendu znovu sbírali medaile. Tentokrát se taekwondisté z celé republiky v poomsae nebo-li sestavách utkali v Hradci nad Moravicí na tradičním Moravia Poomsae cupu.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT