Ve vlastnictví města je například vánoční osvětlení v Lobečku, čili to zůstane stejné. Dekorace u úřadu si město pronajímá. Jedná se o ozdobení stromů, sloupů a osvětlení před úřadem.

"Pronájem vychází na čtyři sta tisíc korun,“ uvedl místostarosta Libor Lesák s tím, že vánočních ozdob bude letos v rámci úspor méně a nebudou svítit celou noc. „Nemá to cenu. Lidé se přijdou podívat na světýlka ve večerních hodinách, ale v noci určitě ne,“ dodal.

Nehoda se stala nedaleko obce Lužec nad Vltavou.
Automobil přejel do protisměru a narazil do kamionu. Řidič nepřežil

Tentokrát město uzavřelo objednávku s firmou DECO-LED za 143 tisíc korun. Rozsvítit se mají stromy v centrum města a v Lobečku. Světelný tunel, který byl oblíbenou kulisou využívanou k vánočnímu focení se letos před úřadem neobjeví.

Poloviční veřejné osvětlení

Úspora energií se dotkne i veřejného osvětlení. Rada města na svém zasedání rozhodla o jeho regulaci. Svítit podle vyjádření města má každá druhá lampa. „Toto opatření začneme postupně realizovat. Týkat se bude všech dvaatřiceti okruhů veřejného osvětlení. Naším úkolem bude nadále prověřovat specifická místa ve městě, která mohou být potenciálně riziková – křižovatky, přechody atd,“ sdělil Luboš Němec, ředitel Technických služeb města Kralupy nad Vltavou. Podle Němce se s opatřením začne nejdříve v Lobečku od Mostní ulice ke koupališti.

Ilustrační foto.
Uprchlého vězně z Vinařic vypátrali policisté v Neratovicích

„Další opatření zavádí město s energetickým manažerem, jenž určí jasný postup pro jednotlivé provozy městských příspěvkových organizací, hlavně škol. Jedná se o vypínání počítačů, minimální větrání, snížení teploty vytápění atd. Dále město připravuje rozpočet, který bude reflektovat tyto okolnosti. Pokud by vycházel z dnešních cen, vydalo by město za energie přibližně o 60 milionů korun navíc,“ uvedl mluvčí města Aleš Levý.