Akci zahájilo krásné vystoupení dětí ze základní i mateřské školy a sokolského pěveckého sboru. Po úvodním slově a přivítání návštěvníků starosta obce Cítov slavnostně rozsvítil krásný a velký vánoční strom.

V budově školy bylo možné zakoupit adventní a vánoční dekorace na tradičním vánočním mini jarmarku. U stánku byla připravena ochutnávka vánočního cukroví, které bylo dílem především rodičů dětí školy a na zahřátí byly k dispozici teplé nápoje. Po první adventní akci v obci následovala v úterý 3. prosince Mikulášská nadílka pro děti v místním kulturním domě.

Předvánoční koncert Klárova kvarteta si mohou zájemci užít v pondělí 9. prosince. Kulturním domem zazní nejen známé operní árie a jiné známé melodie, ale samozřejmě i klasické české koledy, které k předvánočnímu času patří. Adventní podvečer je připraven na pátek 13. prosince, kde vystoupí Sokolský pěvecký sbor Cítov a hudební skupina Bonus.

Všichni účastníci si mohou zazpívat vánoční písně a koledy a navodit si kouzelnou vánoční atmosféru. Kostel sv. Linharta bude patřit v sobotu 14. prosince od 13 hodin České mši vánoční Jakuba Jana Ryby v podání Ledčického příležitostného sboru a orchestru.

Cyklus adventních akcí, které pořádá obec Cítov, zakončí v sobotu večer 14. prosince Vánoční ples Sboru dobrovolných hasičů Cítov. Z velmi pestré adventní nabídky obce si jistě vybere každý. Advent není o shonu, předvánočním úklidu a horentním nákupu dárku, ale o zážitcích a tady se to podařilo.

Marta Dušková