Smažené africké batáty s kořeněnou omáčkou, rajčatová polévka Shorba 
a Pilaff – vařená rýže se zanzibarským kořením. To byly tři z pěti pokrmů, které mohli ochutnat účastníci třetího cestovatelského večera v Residenci Zelené Údolí v Úžicích. Ten byl tentokrát věnován rovníkové Africe.

Podle majitele úžického komplexu Pavola Turoně jsou cestovatelské večery, jimiž hosty provází cestovatel Jan Papež, zaměřené na země, podle nichž jsou zařízené apartmány v místním Penzionu Svět.

„Každý z našich třinácti apartmánů je situovaný do jiné země. Naši hosté se tak u nás mohou cítit například jako v Thajsku, Indii nebo třeba v africké Keni, podle níž jsme zvolili i třetí cestovatelský večer," přiblížil majitel resortu, v jehož restauraci Ranč u Bašty hosté z Mělnicka i hlavního města v pátek ochutnali africké speciality, které připravil šéfkuchař Jan Folk. Své kulinářské umění přidal i provozní pražské restaurace Café Afrika Kofi Nkrumah. Gastronomické zážitky, které se prolínaly s vyprávěním Jana Papeže pak svou typicky africkou hudbou dokreslovali muzikanti z Gambie.

Na Ranči u Bašty se lidé dočkají i večerů zaměřených na spojení jídla s výtečným vínem a zájem poutají také taneční večery. „Do konce roku máme zamluvené tři večery s frontmanem skupiny Rangers Mirkem Čamajem," doplnil majitel resortu Pavol Turoň.
A v rámci cestovatelských večerů s Janem Papežem lidé ještě letos zavítají do Mexika
a Japonska.

Resort Zelené Údolí vedle rančerské restaurace a cestovatelského penzionu láká také na restauraci Bašta, která je společně s kaplí svatého Jana určena pro konání svateb, oslav a podobných akcí.

Ve volném čase mohou hosté využít unikátní hřiště na putting golf. „Jde o minigolfové hřiště, kde je zelená tráva. Je vhodné pro trénink golfistů i zabavení celé rodiny," doplnil Pavol Turoň.