O pomoc požádala žena mělnické strážníky. „Oznamovatelka řekla, že byla fyzicky napadena manželem,“ uvedl ředitel mělnické městské policie Ladislav Hošmánek. „Dále uvedla, že jsou v rozvodovém řízení a manžel je v podnapilém stavu a chová se velmi agresivně, a to i v přítomnosti dvou dětí,“ dodal Hošmánek.

Hlídka na místě vyzvala muže, aby vyšel z bytu ven, ten ale zprvu na jejich výzvy nereagoval. Ven vyšel až s fotoaparátem, kterým si chtěl zaznamenat událost. „Tvrdil, že si vše natáčí pro svého právního zástupce,“ uvedl Hošmánek.

Když ho strážníci vyzvali k prokázání totožnosti, dokonce jim vyhrožoval zabitím. „Hlídce vyhrožoval, že pokud neopustí pozemek, použije střelnou zbraň,“ popsal další sled událostí Hošmánek. K případu musela hlídka přizvat mělnické policisty.

Jenže ani jejich příjezd útočného muže nezklidnil. Když manželka nastoupila s dětmi do auta a chystala se s nimi odjet ke svému otci, muž ji zezadu udeřil do hlavy. „Okamžitě mu byla nasazena pouta a muž byl následně odvezen na služebnu policie,“ uzavřel Hošmánek.

Případem se i nadále zabývají mělničtí policisté.