Třídenní akce Kryštof se minulý týden uskutečnila na silnicích Mělnicka. Kontrolní dny přitom nebyly úzce vázány na sebe, policisté u silnic působili v pondělí, ve středu a v pátek.

Radarové měření hned první den odhalilo 17 řidičů, kteří porušili předepsanou rychlost. Během dne pak policisté přišli na dalších patnáct přestupků. „V pondělí jsme zkontrolovali 164 vozidel,“ uvedla ve mělnická policejní mluvčí Radomila Felgrová.

Stejně tak dva následující kontrolní dny odhalili další padesátku řidičů, kteří nějakým způsobem porušili předpisy. Dva z nich si v pátek dokonce neodpustili pití alkoholických nápojů před jízdou a čeká je nejen přestupkové řízení, ale nárůst trestných bodů.

Většina řidičů o akci neměla tušení ani po jejím skončení. „Autem jezdím denně, ale nic výrazného jsem nepostřehl. Policisty u silnice jsem potkat, ale ani jsem se nad tím nepozastavil,“ řekl pro Mělnický deník řidič, který denně jezdí pracovně po celém Mělnicku.

Podle našeho bleskového průzkumu o akci Kryštof nevědělo osm z deseti dotázaných. „No, mě policisté kontrolovali a brali všechny, co nejrychleji mohli. Chvíli jsem si myslel, že někoho hledají, protože o Kryštofovi jsem neměl tušení“ prozradil nám šofér, jehož policie zastavila na křižovatce ulic Kokořínská a Lesní na Chloumku.