Jízda devětatřicetileté cyklistky městem skončila před čtrnáctou hodinou v ulici Antonína Dvořáka nešťastným pádem s vážnými následky. Jízdní kolo totiž náhle narazilo do nečekané překážky.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého chtěl řidič z vozu právě vystoupit, když se blížilo jízdní kolo. Příčiny nehody, viníka i škody odhalí až závěry vyšetřování dopravních policistů.

Lékař po příjezdu na místo okamžitě volal pražskou leteckou záchrannou službu. Sanitka neratovických záchranářů pak pacientku s krčním límcem, fixovanou ve vakuové matraci, převezla k místnímu heliportu. Podle mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečkové ji vrtulník rychle transportoval do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích.

Stejnou nehodu zažil na začátku prázdnin před třemi lety i cyklista František Dvořák z Mělníka. Řidička, která seděla v autě v Mladoboleslavské ulici, tehdy otevřela dveře auta, aniž by se podívala do zpětného zrcátka.

„Neměl už jsem šanci se dveřím vyhnout, narazil jsem do nich v plné rychlosti, přeletěl jsem je a tvrdě dopadl,“ vrací se k nepříjemným vzpomínkám muž, který se tehdy celé léto musel léčit. Měl totiž zlomený krček kyčelního kloubu a klíční kost. Na hlavě měl naštěstí helmu.