K loupežnému přepadení došlo ve středu krátce po jedenácté hodině dopoledne. Asi padesátiletýmuž přistoupil k přepážce achtěl peníze. Z batohu vyndal balíček. Vyhrožoval, že když peníze nedostane, tak na dálku odpálí bombu mobilním telefonem.

Podle mluvčího mělnické policie Václava Tichého ale žena na žádost nereagovala. "Zachovala rozvahu, peníze nevydala a muži sdělila, že volá policii a odešla od přepážky," popsal průběh přepadení Tichý.

Pachatel z místa poté odešel.A zřejměho chování zaměstnankyně vyvedlo z míry natolik, žebalíček na pultě zapomněl.

Protože se pošta nachází v budově obecního úřadu, žena nahlásila věc tamní starostce a budovu všichni zaměstnanci okamžitě opustili. "Na místě policie místo činu zajistila a povolala pyrotechniky. Jejich šetřením bylo zjištěno, že balíček neobsahuje žádný nástražný výbušný systém nebo jinou nebezpečnou látku," uvedl policejní mluvčí.

Případ šetří kriminalisté jako podezření z trestného činu loupeže, za který pachateli hrozí vězení na dobu až deseti let.

Policie žádá případné svědky přepadení či pohybu neznájmého muže. Volat mohou na linku 158.

Pachatel byl asi padesátiletý muž, vysoký asi 170 až 175 centimetrů, byl střední postavy, měl šedivé vlasy a vousy. Na sobě měl šedomodrou sportovní bundu na zip, na zádech měl šedomodrý batoh a na hlavě kšiltovku.