Čtyřiadvacet policistů v pátek po půl jedenácté v noci překvapilo asi stovku návštěvníků diskotéky Amerika. V bleskové akci, zaměřené na kontrolu podávání alkoholu nezletilým a mladistvým, skončilo v síti policistů šest dětí, kterým ještě nebylo patnáct, a šest osob mladších osmnácti let.

„Po ztotožnění těchto osob bylo zjištěno, že dvě osoby mladší patnácti let byly pod vlivem alkoholu. Provedená orientační dechová zkouška prokázala hodnotu alkoholu v dechu 1,04 a ve druhém případě 0,43 promile,“ uvedl mělnický policejní mluvčí Václav Tichý a připomněl, že děti do patnácti let nemají v nočních zařízeních co dělat. „Dále bylo zjištěno šest osob mladších osmnácti let pod vlivem alkoholu, největší naměřená hodnota přitom činila 1,05 promile alkoholu v dechu,“ dodal Tichý.

Obsluha nočního zařízení popřela, že by mladistvým podnapilým alkohol prodávala. Prý ho získávají jednoduše tím, že jim nápoje kupují starší kamarádi.

Největším oříškem byl pro muže zákona teprve čtrnáctiletý kluk, který se jejich kontrole snažil za každou cenu vyhnout. Když ho policisté lapili, tvrdil, že je mu osmnáct. „Podle lustrace jsme zjistili jeho skutečný věk. Naměřili jsme mu 1,09 promile alkoholu v dechu,“ řekl na místě mělnický kriminalista, který také prozradil, že se ho mladík snažil uplatit: „Reagoval tím, že mi dá patnáct tisíc, jinak by ho rodiče zbili kabelem.“

Podnapilý mládenec nepřestal vyvádět ani na policejním ředitelství, kam byl spolu s ostatními převezen. Stále dokola křičel, že pil jenom vodu. Na diskotéce přitom policistům sdělil, že vypil dvě piva a mojito. Ani to mu ale vyšetřující kriminalista nevěřil. „Myslím, že vypil víc,“ řekl.
Všech dvanáct hříšníků si vzaly na místě do péče sociální pracovnice, které akci byly přítomny. Za jejich asistence byli převezeni na policejní ředitelství, odkud si je odváželi jejich rodiče. Podle slov policejního mluvčího budou takové kontroly i nadále pokračovat.