Místo tříhodinového letu však se s manželem a dalšími Čechy museli vypravit směrem k thajským ostrovům rozhrkaným autobusem. V cíli byli za třináct hodin.
„O situaci v Bangkoku se teď dozvídáme jen prostřednictvím televizních zpráv. Komentářům nerozumíme, ale podle záběrů to vypadá, že je v hlavním městě stále poměrně klid,“ řekla nám při včerejším telefonátu Gábina, které si konečně začíná užívat exotické dovolené. Dokonce už se svezla na slonovi.

Jediné, co nyní českým turistům v Thajsku kalí dobrou náladu, jsou nejasné vyhlídky na návrat domů. Zatím netuší, zda zpátky poletí z mezinárodního letiště v Bangkoku, které je zatím stále obsazené demonstranty, nebo z asi sto sedmdesát kilometrů vzdáleného bývalého vojenského letiště Upatal, na němž před pěti dny přistáli. V obou případech je zřejmě čekají zmatky. „Letiště jsou plná lidí a chaosu, spoje prý odlétají o čtyři až pět dnů později,“ doplnila včera Gabriela Benešová.

V příštích dnech jí budeme opět telefonovat, sledujte proto Mělnický deník i web www. melnicky. denik.cz. Tam také naleznete thajské informace od Gabriely Benešové z předchozích dnů.