Osmapadesátiletý muž, který minulou neděli zachránil svého psa před projíždějícím vlakem a sám skončil s vážným poraněním hlavy v pražské nemocnici na Vinohradech, je stále v kritickém stavu.
Už déle než týden lékaři muže ošetřují, stále je ale v ohrožení života. „Je v hlubokém bezvědomí,“ uvedla včera ke zdravotnímu stavu zraněného chovatele Jana Jelínková, mluvčí vinohradské nemocnice.
Jak jsme už před týdnem čtenáře informovali, muž šel vpodvečer na procházku podél kolejí směrem od Velvar na Kralupy nad Vltavou. U města ale pes vběhl do kolejiště právě ve chvíli, kdy se blížil osobní vlak. Ve snaze uchránit ho před srážkou senior zareagoval okamžitě tím, že se ve snaze zachránit ho vrhl na koleje. Sám už ale uskočit nestihl.
Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové vagon muže strhl a vážně mu poranil hlavu. „Upadl a zůstal ležet v bezvědomí,“ řekla tehdy k případu Johnová. S vážným zraněním byl poté vrtulníkem převezen do nemocnice.
Nešťastná událost se stala krátce před sedmou hodinou večer. Mluvčí Českých drah Ondřej Kubala řekl, že muže srazil vlak, který vyjíždí v 18.51 z Velvar na Kralupy. „Strojvedoucí motoráku už srážce zamezit nedokázal,“ vyjádřil se k rychlému sledu událostí Kubala.
Provoz byl na trase půl hodiny přerušen, pro cestující byla připravena náhradní autobusová doprava. Na místě byli jak policisté, tak vyšetřovatelé České drážní inspekce.