„Zaslechla jsem, že ve starém obchoďáku v patře má být Albert,“ tahle věta spustila v mělnické skupině na sociální síti lavinu komentářů, kde se řešilo například komplikované zásobování nebo cesty po schodech s nákupními taškami, kterým by zabránily asi jen eskalátory.

Prostor v patře, kde už léta působí asijští podnikatelé, ale tento osud nečeká.

Samosběry jsou u Hančů hodně oblíbené.
Traktory patří na pole, ne do Prahy, říká majitel vraňanské farmy

Jak psal Deník už na sklonku minulého roku, Albert se má do Mělníka skutečně vrátit, ovšem do nové nákupní zóny, která má během dvou let vyrůst na kraji města ve směru na Liběchov. Vedle hypermarketu by tam měli zákazníci najít také fastfood McDonald's.

Rozložení nového nákupního centra na okraji Mělníka.Rozložení nového nákupního centra na okraji Mělníka.Zdroj: se souhlasem Jindřicha Kukačky

V centru města, na náměstí Karla IV., už Albert kdysi býval, v prostorách, kde má dnes zázemí drogerie Rossmann. Zavřen byl v létě před patnácti lety.

Kolony se v Kralupech tvoří nejen v době oprav nebo nehod na hlavním tahu, ve všech špičkách bývá průjezd městem komplikovaný.
Naděje na kralupský obchvat se opět probouzí. Konečně jsou na něj peníze

Investorem stavby nové nákupní zóny je společnost PORTIN invest. „Rádi bychom začali stavět v polovině roku," řekl Deníku před časem jednatel firmy Jindřich Kukačka.