Sedm mladistvých opilců si museli rodiče v nočních hodinách vyzvednout na mělnické policejní stanici. Nejmladšímu bylo teprve patnáct, jednomu z nich naměřili dokonce téměř dvě promile alkoholu.

„Jednoho mladíka zachytili policisté hned dvakrát. Poté, co byl předán své matce, vyrazil do města podruhé,“ řekla mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová a dodala: „Znovu už maminka pro syna na policejní stanici zřejmě jít nechtěla, takže vše nakonec vyřešil otec.“

Velkou páteční kontrolní akci mělničtí policisté zaměřili na celkový klid a pořádek ve městě. Předem si vytipovali restaurační zařízení a problematická místa v centru Mělníka a zkontrolovali tak desítky nezletilých.

Podle policejní mluvčí je o prázdninách takových případů více než během školního roku. Jen při poslední takové cílené kontrole, kterou provedli policisté ve večerních hodinách v den vysvědčení, lapili policisté třináct nezletilých pijanů. „Mladistvé posilněné alkoholem předáváme do rukou orgánů sociální péče. V praxi to ale znamená, že tito pracovníci čekají spolu s policisty na policejní služebně do doby, než si pro své dítě přijde někdo z rodičů,“ uvedla mluvčí.

Mělničtí strážci zákona využili akci také pro kontrolu pohřešovaných a hledaných osob a zaměřili se na pátrání po odcizených věcech a vozidlech.