„To znamená od smluvních závazků až po výběr zhotovitele. Chceme, aby nám zajišťovali i architektonickou soutěž. Naší podmínkou je, že to musí být nemovitost, která bude okrasou města,“ vysvětluje mělnický starosta Ctirad Mikeš. Dodává také, že v ideálním případě by měl vzniknout multifunkční dům s byty a parkováním v místě a také obchodní síť.

Ze stavby mělnické cyklostezky, která bude navazovat na cyklostezku Labskou.
Práce na mělnické cyklostezce pokračují

Velkým problémem pro zdárný průběh celé plánované akce je ale skutečnost, že se mělnickým radním doposud nepodařilo spojit se zahraničními majiteli, kterým byla v minulosti část budovy, kde nyní sídlí banka, odprodána. Bez jejich souhlasu se však bourat nemůže.

Složité vlastnické vztahy

„Zoufale se pokoušíme o komunikaci, požádali jsme o spolupráci i tu banku, která tam sídlí. Vlastníkem této části budovy je právě banka, byla ale změněna právní subjektivita a přeneslo se to do jiného vlastnického vztahu. Je to velmi složité, protože se jedná o Kypřany a Ukrajince, takže částečně o občany mimo Evropskou unii. Musíme se ale nějak dohodnout,“ říká starosta.

Panda červená
Zvířata masově vymírají. Hubí je klima, lov i zemědělství

Náklady na připravovanou demolici by se měly pohybovat mezi 20 a 30 miliony korun. Peníze by měl zajistit investor, který na vzniklém prostranství postaví zmíněný obytně-komerční komplex.

Ilustrační foto.
Gang terorizuje okolí Prahy dál? Policie nasadila i vrtulník. Zloděje stále nemá