Zdena Černá, Mělník
Doufám, že se do parlamentu dostanou schopní lidé, kteří by mohli na Mělnicku začít řešit dopravní situaci. A to zejména, aby se začal řešit obchvat Mělníka namísto průtahu.

Martin Šimečík, Mělník
Abych se přiznal, tak nějak nevím, co mám očekávat, ale samozřejmě volím. Jinak by se podle mě zvolení poslanci měli konečně snažit o to, aby naše zemička zase vzkvétala.

Pavla Miklušáková, Mšeno
Už ani nějak nic neočekávám. Každopádně si ale myslím, že pokud se tam dostanou nějací lidé z Mělnicka, měli by se zaměřit na zlepšení kvality ovzduší v našem regionu.

Lenka Frydrychová, Ledce
Vidím to skepticky. Ať se do parlamentu po těchto volbách dostane kdokoli, tak se toho podle mě zase tak moc nezmění. Zřejmě žádné zlepšení situace ve státu neuvidíme.

Michal Štrupl, Kly
Měla by se zrušit zbytečná nařízení, která u nás platí, přestože nemají smysl a platíme je z daní. A abychom měli šanci rozhodnout v referendu o tom, že opustíme Evropskou unii.

Lukáš Horáček, Liběchov/Praha
Ač chci věřit v zázraky, tak v rámci české politiky jsem spíš skeptický. Myslím, že tyto volby dění v naší politice změní asi tak, jako změní čerstvě napadlý sníh krajinu v Antarktidě.

Jiří Chlumský, Kly
Záleží na tom, aby to po volbách dospělo k silné vládě, aby zase nebyla nějaká koalice, jak se říká, kočkopes. Se silnou vládou by se některé věci mohly změnit k lepšímu.

Andrea Hejnová, Mělník
Očekávám změny k lepšímu. Vadí mi, jak jsou dnes politici pasivní, při jednáních spí nebo si čtou noviny. Měli by se do dění v zemi více zapojovat a řešit skutečné problémy.

Piero Šesták, Mělník
Jelikož svým hlasem neovlivním tolik, kolik bych si představoval, nečekám zázraky. Volím proto, abych si mohl říct, že jsem udělal správnou věc a zapojil se do veřejného dění.

Karel Kocourek, Neratovice
Svět se bude točit dál pořád stejně. A pořád stejně bude vypadat i naše politická scéna. Nicméně volit půjdu. Jsem optimista, třeba se tu situaci jednou podaří změnit.

Stanislav Štrupl, Kly
Chtěl bych, aby u nás zavládl skutečný kapitalismus, abychom už se nezmítali mezi socialismem a kapitalismem. A abychom u nás měli vyšší formu přímé demokracie.

Linda Kolocová, Jelenice
Doufám, že nové složení poslanecké sněmovny bude dostatečnou protiváhou prezidentovi. Současné dění v politice je velmi tristní, co se vystupování poslanců týče.

Veronika Sokolová, Kojetice
Ráda bych se dočkala situace, kdy budou politici plnit své předvolební sliby a pokusí se zlepšit život občanům této země. Bohužel se ale obávám, že vše zůstane při starém.

Robert Nikodým, Neratovice
Upřímně? Nic. Je to jenom šaškárna, která nás stojí zbytečné peníze. Stejně se tam zase objeví ty samé tváře. Češi zkrátka nemají odvahu udělat nějaké větší změny.

Lucie Zikmundová, Želízy
Zejména očekávám, že k volbám lidé přijdou. Mohli by v tak hojné míře jako při volbě prezidenta. Nestačí jen nadávat na poměry, ale snažit se složení sněmovny aktivně změnit.