Slavoj Tichý, vedoucí skladu, Mělník

Chodili jsme o Velikonocích jako děti s řehtačkami okruh po vesnici, později jako dospělý jsem doprovázel na řehtání své děti, když jsme jezdili na chalupu u České Lípy.

Kryštof Marounek, vedoucí v TS, Mělník

Když jsem byl malý, neměl jsem to koledování o velikonočních svátcích rád, nelíbilo se mi tehdy, že se ženy bily pomlázkami. Když koledníci seřezali maminku, bylo mi jí líto.

Jitka Novákovám, grafička, Mělník

Vzpomínám ráda, jak tatínek pustil tajně do baráku dva koledníky, z jednoho se stal zubař, a když k němu s dcerkou chodíme, vypráví jí, jak jsem ječela, když mě proháněl s pomlázkou.

Irena Moravovádůchodkyně, Neratovice

Pocházím z Mělníka, ale babičku s dědou jsem měla u Labe ve Klích, tam se držely velikonoční tradice, kluci chodili s řehtačkami vrčet a všichni jsme rádi koledovali.

Ester Veselkoválaborantka, Neratovice

Velikonoce byly tehdy úplně o něčem jiném, na koledu chodilo daleko více kluků než dneska. Teď tradice trochu upadají, ale vajíčka barvíme a naši kluci chodí koledovat.

Martin Veselýstudent, Krupka

Moje dětství bylo krásné a rád na něj vzpomínám, o velikonočních svátcích jsme bývali s rodiči doma nebo u příbuzných, samozřejmě jsme chodili také koledovat s pomlázkami.