Eva Špetlová z Kamenného Zboží má dcerky dvě, třináctiletou Johanku a desetiletou Andulku. „Ideální prázdniny pro mě? Jeden dlouhý anebo několik táborů za sebou, na které by holčičky odjely!" směje se Eva a hned dodává: „Samozřejmě to říkám s nadsázkou, dovolená bez nich by nás nebavila. Dcery jezdí tradičně na tábor do lesů, bez elektřiny, bez teplé vody, telefonů. Strašně se jim tenhle každoroční návrat k přírodě líbí. Pak vyrazí taky na týdenní soustředění s taneční školou," říká Eva. Podle ní patří k ideálním prázdninám také výlety po hradech a zámcích.

A podobný názor má i mladá maminka Šárka Charousková z Mladé Boleslavi. I ta své děti posílá na klasický tábor. „Děti se moc těší. Je to pro ně něco jiného. Žádná elektřina, spaní ve stanech a hlavně žádné telefony," říká s úsměvem mladá maminka.

close Tomáš Trnečka. info Zdroj: Deník / Šmejdová Ivana zoom_in

Tomáš 

Rád bych navštívil nějaký exotický ostrov, třeba ve Francouzské Polynésii. Taky bych chtěl cestovat po Evropě, jet do Amsterodamu, Berlína. Ale bavilo by mě být i doma, chodit s kamarády ven, do bazénu.

Lucie, 15 let

Svoje ideální prázdniny si představuji v kolektivu v přírodě, kde si odpočinu od školy. Nesmí chybět sportování, hry. Ve skutečnosti to budu mít podobné, jedu na skautský tábor, a pak s rodiči na Mácháč a na vodu.

close Lucie Procházková. info Zdroj: Deník / Šmejdová Ivana zoom_in
close Alexander Koukol. info Zdroj: Deník / Šmejdová Ivana zoom_in

Alexander, 15 let

Pro mě je představa ideálních prázdnin spojená s kolektivem přátel, ať už na táboře, na nějaké kulturní akci anebo jen tak na procházce. Víceméně na náplni nezáleží, hlavní je být s přáteli. Ale i realita bude fajn, část léta budu provádět na zámku v Křinci.

Michael, 15 let

Ideální prázdniny si představuji s kámoši, ale i s rodinou. Grilovat, zahrát si nějaké sporty, jít do restaurace, do kina, podle toho, co se mi zrovna bude chtít. A takové prázdniny zažiju. Měsíc strávím na rodinné dovolené, pak budou ti kámoši. Ale i brigáda

close Michael Šmíd. info Zdroj: Deník / Šmejdová Ivana zoom_in
close Verunka (6 let) info Zdroj: Deník / Weiss Martin zoom_in

Verunka, 6 let

Nejradši bych je celé trávila někde u vody. Chtěla bych jezdit na lodičkách, koupat se… Ráda bych se podívala třeba do Austrálie a vykoupala se tam v moři. Že je slané mi totiž nevadí.

Kačenka, 6 let

Mně by se líbilo jet na prázdniny do nějaké hájovny v lese – to je místo, kde bydlí myslivci. Ale chtěla bych, aby se tam dalo koupat v bazénu a mohli jsme si pak lehnout do křesílek.

close Kačenka (6 let) info Zdroj: Deník / Weiss Martin zoom_in
close Vilda (6 let) info Zdroj: Deník / Weiss Martin zoom_in

Vilda, 6 let

Já bych chtěl hlavně hrát fotbal, klidně celý prázdniny. To je totiž moje oblíbená hra. A taky bych se chtěl koupat v bazénu, ale radši v nějakým venkovním, protože tam se v zimě koupat nedá.

Honzík, 6 let

Já bych chtěl na výlet do zoologické zahrady a pak bych chtěl taky do Chorvatska. Tam už jsem byl a je tam moc pěkný koupání. Letos určitě pojedeme k babičce olomoucký.

close Honzík (6 let) info Zdroj: Deník / Weiss Martin zoom_in
close Anička Walterová, 14 let info Zdroj: Deník / Walterová Barbora zoom_in Anička, 14 let 

Představovala bych si trávit letní prázdniny s některou ze svých oblíbených korejských kapel, ale stačilo by jen na pár dní. Těším se ale i na to, že budu chvíli doma s celou rodinou, s rodiči i všemi sourozenci.

Vojta, 10 let

Ideální prázdniny si představuji hlavně s taekwondem. Jedu se sestrou na dva týdny na tábor plný sebeobrany a už se moc těším. Nikdy jsem nic podobného nezažil. Pak budu zase trénovat doma.

close Vojta Beneš, 10 let info Zdroj: Deník / Walterová Barbora zoom_in