Zprávu o výhrůžce u výbušnině v chemičce zveřejnila policie na twitteru. „Již máme na místě policejní hlídky, místo jsme zajistili, do areálu již nepouštíme žádné zaměstnance,“ oznámili v pondělí ráno policisté.

Zhruba půl hodiny před polednem už byla část rozsáhlého areálu zkontrolována, naštěstí bez nálezu výbušnin. Policisté nadále pokračovali v prohlídce. Na místě byli i pyrotechnici a hasiči. 

Krátce před 17. hodinou byla mimořádná opatření odvolána. Informovalo o tom město Neratovice na facebooku.

Mluvčí Spolany Pavel Kaidl Deníku potvrdil, že na pokyn policie proběhla řízená evakuace zaměstnanců podniku. „Veškeří pracovníci, kteří nejsou nezbytně potřební k řízení provozů, byli evakuováni před výrobní areál,“ uvedl Kaidl. 

Zaměstnanci většinou strach neměli. „Vyhnali nás ven, když ráno hlásili ten první anonym. A teď mi volal kolega, že prý byl ještě druhý telefonát. Ale podle mě je to jen sranda někoho, kdo nemá co na práci,“ řekl Deníku jeden z pracovníků Spolany, který výhrůžku bombou, která byla planým poplachem, už před lety zažil. Podle zpráv, které se šíří mezi zaměstnanci, měla pondělní druhá výhrůžka údajně zahrnovat i čas - čtrnáctou hodinu. 

Areál výrobního podniku se rozkládá na 260 hektarech, pracuje tam zhruba sedm set lidí.

Spolana je jediným výrobcem PVC a kaprolaktamu v Česku. Vyrábí například i hydroxid sodný, kyselinu chlorovodíkovou, oleum a kyselinu sírovou nebo průmyslové hnojivo.